Hotelli
Ajman Hotel & Villas – aitoa lomatunnelmaa, täydellistä rentoutumista ja mukavaa rauhaa. Hotelli on kuin keidas, joka sijaitsee Ajmanin emiraatin rannalla, Dubain pohjoispuolella.
Palmujen ympäröimälla hienolla allasalueella on mukava viettää rentouttavia hetkiä auringossa, ja halutessasi käydä meressä uimassa voit suunnistaa hotellin omalle rannalle. Ajman Hotel & Villas -hotellissa on myös viehättävä spa-osasto, jossa on laaja valikoima erilaisia hoitoja, ja halutessasi voit myös käydä treenaamassa hyvin varustetulla kuntosalilla. Lapsille on kansainvälinen lastenkerho, jossa on leikkihuone ja leikkipaikka.
Hotellissa on useita baareja ja erityyppisiä ravintoloita, joissa voit nauttia hyvin valmistettuja
ja maukkaita aterioita, yksinkertaisempia ruokia ja pientä naposteltavaa sekä raikkaita juomia. Hotellin keilahallissa voit syödä illallista ja samalla voit haastaa matkakaverisi keilaamaan kierroksen tai pari kanssasi.
Ajman Hotel & Villas -hotellin huoneet ovat tilavat ja lämpimin värein sisustetut, ja useimmissa on myös merinäköala.
Muut tiedot
Ajman Hotel laajentaa hotellialuettaan ja alueelle rakennettaan uusia huviloita ja uusi allasalue. Uusi hotelliosa sijaitsee vähän matkan päässä päärakennuksesta ja sen uskotaan valmistuvan joulukuussa 2024.
- Rakennettu: 1999
- Kunnostettu: 2006
- Rakennuksia: 2
- Kerroksia: 8
- Huoneita/huoneistoja: 180
- Hissi (päärakennuksessa)
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Minimarket (pieni)
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Pankkiautomaatti
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- WiFi vastaanotossa/aulassa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa lomakohteessasi, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Ajmanin viranomaiset ovat ilmoittaneet, että kaikilta Ajmanissa yöpyviltä matkustajilta peritään majoituspaikasta uloskirjautuessa majoitusvero, joka on hotelliluokituksen mukaan n. 10–20 AED (n. 2,50–5,50 EUR)/huone/yö. Esim. kaksioissa maksetaan veroa molemmista huoneista. Veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina paikan päällä hotellissa.
Virallinen luokitus puuttuu



