Hotelli
Delta Hotels by Marriott Edinburgh on moderni ja mukava hotelli, joka sijaitsee Edinburghin ydinkeskustan ulkopuolella. Hotellista on lyhyt matka lentokentälle ja sieltä pääsee myös helposti kaupungin keskustaan bussilla tai junalla. Halutessasi voit käydä treenaamassa hotellin kuntosalilla, ja hemmottelua kavatessasi voit suunnistaa hotellin spa-osastolle, jossa on sisäuima-altaan lisäksi myös sauna. Hotellissa on ravintola sekä baari, ja huoneet ovat mukavat.
Muut tiedot
- Kunnostettu: 2008
- Kerroksia: 4
- Huoneita/huoneistoja: 241
- Hissi
- Pesulapalvelu lisämaksusta
Nettiyhteys
- WiFi vastaanotossa/aulassa lisämaksusta
- WiFi huoneissa lisämaksusta
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Edinburghissa, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Kaikilta Edinburgissa yöpyviltä matkustajilta peritään majoituspaikasta ulos kirjautuessa majoitusvero (Transient Visitor Levy, TVL). Veron suuruus on enintään 5 % asumiskustannuksista. Tätä veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina kyseessä olevassa hotellissa/huoneistohotellissa paikan päällä. Ota meihin yhteyttä, jos haluat lisätietoa veron suuruudesta.
Virallinen luokitus puuttuu



