Hotellialue, jossa uima-allas ja ulkoravintola. (Tekoälyn luoma teksti)

Hotel Aubamar Bali

  • All Inclusive lisämaksusta
  • Spa
  • Kuntosali

Hotelli

Hotel Aubamar Bali on moderni hotelli, joka sijaitsee Mallorcalla Playa de Palman sydämessä. Hotelli sijaitsee keskeisellä paikalla lähellä rantaa, ostosmahdollisuuksia ja viihde-elämää.

Hotellin suurella allasalueella on aurinkotuoleja ja -varjoja. Rentoudu ja nauti auringosta tai pulahta uima-altaaseen,...
  • All Inclusive lisämaksusta
  • Spa
  • Kuntosali
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Uima-allas2 kpl
  • Ravintola2 kpl
  • Baari3 kpl
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaRajoitetusti
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus200 m
Terassi, jossa poreallas, aurinkotuoleja ja merinäköala. (Tekoälyn luoma teksti)
Terassi, jossa puutarhakalusteita ja kasveja, näkymä merelle. (Tekoälyn luoma teksti)
Hotellihuone, jossa parivuode, sohva ja parveke, joka avautuu uima-altaalle. (Tekoälyn luoma teksti)

Hotelli

Hotel Aubamar Bali on moderni hotelli, joka sijaitsee Mallorcalla Playa de Palman sydämessä. Hotelli sijaitsee keskeisellä paikalla lähellä rantaa, ostosmahdollisuuksia ja viihde-elämää.

Hotellin suurella allasalueella on aurinkotuoleja ja -varjoja. Rentoudu ja nauti auringosta tai pulahta uima-altaaseen, valinta on sinun. Hotellissa on myös useita ravintoloita ja baareja, joissa voit syödä ja juoda hyvin. Yksi baareista on kattobaari, josta on kauniit näkymät ympäristöön. Kun kaipaat hemmottelua, suosittelemme käymään hotellin spa-osastolla. Voit varata jokun ihanista hoidoista, uida sisäuima-altaassa ja saunoa. Jos haluat kuntoilla, voit treenata kuntosalilla tai lähteä kävelylle kauniiseen ympäristöön.

Hotel Aubamar Balissa asut valoisassa ja mukavassa huoneessa tai juniorsviitissä. Voit varata jonkun kätevän ateriapaketin jo matkan varausvaiheessa.

Muut tiedot

  • Rakennettu: 1969
  • Kunnostettu: 2018–2019
  • Rakennuksia: 2
  • Kerroksia: 4 ja 12
  • Huoneita/huoneistoja: 354
  • Hissi
  • Vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Minimarket
  • Pesulapalvelu lisämaksusta
  • Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa
  • Sähköauton latauspiste

Nettiyhteys

  • Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
  • Wifi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Baleaarien saarten viranomaiset perivät saarilla majoittuvilta majoitusveron. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelli- tai huoneistoluokituksen mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä.

Alla olevat hinnat ovat per henkilö/yö ensimmäisten kahdeksan yön aikana samassa hotellissa. Vero peritään kaikilta yli 16-vuotiailta matkustajilta.

Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:
4+ ja 5 tähteä: Toukokuu-lokakuu 4,40 euroa ja marraskuu-huhtikuu 1,10 euroa
3+ ja 4 tähteä: Toukokuu-lokakuu 3,30 euroa ja marraskuu-huhtikuu 0,80 euroa
1-3 tähteä: Toukokuu-lokakuu 2,20 euroa ja marraskuu-huhtikuu 0,55 euroa/hlö/yö

Yhdeksännestä ja sitä seuraavista öistä samassa hotellissa myönnetään 50 %:n alennus. Huomioithan, että hotelli- ja huoneistoluokituksemme saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Hotellin virallinen luokitus on 4.

Asuminen

Valoisat, hienot huoneet ja juniorsviitit.

Huonetyypit:

Kahden hengen huone (n. 20 m²) ja parveke, 2 hengelle
Juniorsviitti (n. 30 m²), 2 hengelle
Kahden hengen huone (n. 20 m²), parveke ja merinäköala, 2 hengelle

Jos huoneeseen varataan yksi lapsi (0-vuodesta ylöspäin), lapsi lasketaan mukaan huoneessa majoittuvien enimmäismäärään, ja hän nukkuu joko normaalissa vuoteessa tai lisävuoteessa.

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi (säädetään keskitetysti), rajoitetusti - on päällä kesä-syyskuussa, ulkolämpötilan mukaan.
  • Yhden hengen vuoteet
  • Vauvansänky (rajoitettu määrä)
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Tallelokero lisämaksusta
  • Jääkaappi
  • Hiustenkuivaaja
  • Siivous (krt/vk): 7

Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.

Ruoka ja juoma

Hotel Aubamar Balissa on useita viihtyisiä baareja ja ravintoloita. Kattobaarista on mahtavat 360° näkymät merelle, ja ylhäällä katolla on myös aurinkotuoleja sekä poreallas.

  • Aulabaari
  • Allasbaari, josta voi tilata yksinkertaisia ruokia
  • Kattobaari
  • Buffetravintola, avoinna aamiais-, lounas- ja illallisaikaan
  • À la carte -ravintola, jossa on erilaisia teemaillallisia, avoinna illallisaikaan

Ateriat hotellissa:

  • Aamiaisbuffet sisältyy hintaan
  • Puolihoito lisämaksusta (aamiainen ja illallinen)
  • All Inclusive lisämaksusta

All Inclusive

Hotellin All Inclusiveen sisältyy:

  • Aamiainen, lounas ja illallinen buffetravintolassa
  • Lounaalla ja illallisella ruokajuomana vesi, virvoitusjuoma sekä paikallinen olut ja viini
  • Vesi ja virvoitusjuomat jossakin hotellin baareista
  • Kylmät ja lämpimät snacksit jossakin hotellin baarissa

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

Hotel Aubamar Bali -hotellissa on useita uima-altaita, joista yhdessä on viisi uimarataa. Tämä uima-allas sopii sinulle, joka harrastat kuntouintia. Toisella altaalla on hiljaisempaa, ja täällä on myös allasbaari.

  • Uima-allas, jossa viisi uimarataa
  • Uima-allas
  • Sisäuima-allas (vesi lämmitetty 30 asteiseksi)
  • Poreallas (kaksi kappaletta, joista toinen ylhäällä kattobaarin vieressä)
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Bali-sängyt allasalueella
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet - takuumaksu peritään

Rannat

Playa de Palman ranta on noin viisi kilometriä pitkä, ja hiekka on vaaleaa ja hienoa. Can Pastillan ranta on 400 metriä pitkä ja El Arenalin ranta noin 200 metriä. Sinulle, joka haluat tutustua saaren eteläosaan, kaunis Es Trencin ranta sijaitsee noin 47 kilometriä Playa de Palmasta kaakkoon. Lähellä Camposin kylää sijaitsevalla kauniilla rannalla on noin seitsemän kilometriä hienoa hiekkaa ja kristallinkirkasta vettä.

Playa de Palman rannat

Playa de Palman viisi kilometriä pitkä ja jalkapallokentän levyinen hiekkaranta on Palmanlahden parhaita. Ranta on hyvin hoidettu, puhdas ja siisti, sillä se on jaettu viiteentoista pienempään alueeseen, joita kutsutaan nimellä "balnearios". Jokaisessa balneariossa on baareja, pukukopit, WC:t ja suihkut. Palveluhenkiset rantavahdit tekevät parhaansa, että juuri heidän ranta-alueensa olisi kaikkein houkuttelevin. Rannalla on mahdollista harrastaa vesiurheilulajeja, kuten purjelautailua ja polkuveneilyä tai ajella vesiskootterilla. Aurinkotuoleja ja aurinkovarjoja on mahdollista vuokrata. Rantapromenadilla ja sen sivukaduilla on ulkoilmakahviloita, pubeja, kauppoja ja diskoja.

Kuntoilu ja aktiviteetit

Kun kaipaat hieman hemmottelua, voit varata jonkun hyvää tekevän käsittelyn ja saunoa hotellin spa-osastolla. Hotellissa on myös kuntosali ja säilytystila polkupyörille.

Useamman kerran viikossa hotellissa järjestetään viihdeohjelmaa eli luvassa on livemusiikkia tai DJ soittaa musiikkia allasalueella tai kattoterassilla.

  • Kuntosali
  • Spa
  • Spa-hoidot lisämaksusta
  • Sauna
  • Poreallas (ulkona)
  • Polkupyörävarasto
  • Viihdeohjelmaa

Sijainti ja liikkuminen

Turisti- ja ranta-aluetta, paikallisliikennettä. Hotellin ympäristöstä kantautuvat ilta-/yöelämän äänet häiritsevät varsinkin kesäkuukausien aikana.

  • Hotelli sijaitsee turistialueella
  • Keskusta: 12 km (Palman kaupunki)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 200 m (Playa de Palma)
  • Julkinen liikenne: 100 m (bussipysäkki)
  • Lentokenttä: 5,5 km (Palma)
  • Lentokenttäbussi pysähtyy Avinguda de Fra Joan Llabres -kadun varrella, noin 300 metrin päässä hotellista.

Carrer del Pare Bartomeu Salvà, 14,
07600 Playa de Palma
+34971061400

Kuljetukset kohteeseen

Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset helposti ja varmasti perille Playa de Palmassa sijaitsevaan hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit ostaa ne lisämaksusta. Ajoaika bussilla Palman kaupungin lähellä sijaitsevalta Palma de Mallorcan lentokentältä hotelliisi on noin 15-40 min (n. 2-8 km). Matkan kesto vaihtelee sen mukaan, kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä on matkan varrella. Lentokenttäbussin tarkka ajoreitti määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan ja reitti päätetään paikan päällä. Lisätiedot saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.

Jos olet varannut reittilennoilla toteutettavan matkapaketin, suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Hinnat ja varaaminen