Hotelli
The Enclave Hotel & Suites on yksinkertainen hotelli, joka sijaitsee hyvällä ja keskeisellä paikalla lähellä International Drivea Orlandossa.
Hotelli koostuu kolmesta rakennuksesta, joiden ympärillä on pieniä puutarhoja ja pieni järvi. Hotellissa on kaksi allasaluetta, joilla on aurinkotuoleja ja -varjoja. Lisäksi on myös sisäuima-allas ja kuntoilutilat, kuten kuntosali ja tenniskenttä. Aamiainen on mahdollista nauttia joka aamu, ja tarjolla on myös yksinkertaisempia ruokia.
The Enclave Hotel & Suites -hotellin huoneistot ovat hyvin yksinkertaisia ja sisustettu klassiseen tyyliin. Hotellilta on noin 5 minuutin ajomatka Universal Orlando Resortiin ja noin 15 minuutin ajomatka Walt Disney World Resortiin. Ympäristössä on muutamia ravintoloita.
Muut tiedot
- Rakennettu: 1985
- Kunnostettu: 2001 (osittain)
- Rakennuksia: 3
- Kerroksia: 10
- Huoneita/huoneistoja: 321
- Hissi
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Tallelokero vastaanotossa
- Minimarket
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Itsepalvelupesula lisämaksusta
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
- Wifi huoneissa sisältyy hintaan
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Useissa Floridan alueen hotelleissa veloitetaan asiakkaalta paikan päällä ns. resort fee -maksu, joka on n. 20–60 USD/huone/päivä, sekä muut mahdolliset paikalliset verot. Maksu kattaa yhteiset palvelut, kuten WiFin, ja se on pakollinen kaikille vieraille. Tarkka summa ilmoitetaan saavuttaessa.
Hotellin virallinen luokitus on 3.



