Kuva hotellista, jonka etualalla on uima-allas. Ihmiset uivat ja rentoutuvat allasalueella. Hotellin julkisivu näkyy taustalla ja ympärillä on palmuja. (Tekoälyn luoma teksti)

Sonesta ES Suites Orlando International Drive

  • Kuntosali
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotelli

Sonesta ES Suites Orlando International Drive sijaitsee International Driven varrella, lyhyen ajomatkan päässä Universal Studios- ja Walt Disney World -huvipuistoista. Hotellin lähellä on useita ravintoloita, baareja sekä suuri ostoskeskus.

Sonesta ES Suites Orlando International Drive on yksinkertainen...
  • Kuntosali
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Lämmitetty uima-allas tiettyinä kuukausina1 kpl
  • Lämmitetty lastenallas tiettyinä kuukausina1 kpl
  • Ravintola1 kpl
  • Baari2 kpl
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaKyllä
  • Paikallinen keskusta11 km
Kuva hotellista, jossa on valkoinen julkisivu, punaiset kattotiilet, ympäröity palmuilla ja hyvin hoidetuilla puutarhoilla. (Tekoälyn luoma teksti)
Baari, jossa on korkeat puutuolit sinisillä selkänojilla, tiski, johon on asetettu juomia ja kahvinkeitin. (Tekoälyn luoma teksti)
Makuuhuone, jossa sänky valkoisilla vuodevaatteilla, koristeellinen tyyny ja yöpöytä. Keltaisella kuviolla varustetut verhot kehystävät ikkunat. (Tekoälyn luoma teksti)

kesäkuu

31°
23°

heinäkuu

32°
24°

elokuu

32°
24°

syyskuu

30°
23°

lokakuu

28°
20°

Hotelli

Sonesta ES Suites Orlando International Drive sijaitsee International Driven varrella, lyhyen ajomatkan päässä Universal Studios- ja Walt Disney World -huvipuistoista. Hotellin lähellä on useita ravintoloita, baareja sekä suuri ostoskeskus.

Sonesta ES Suites Orlando International Drive on yksinkertainen hotelli, jossa voit rentoutua ja nauttia olostasi mukavalla allasalueella vietettyäsi vauhdikkaan ja seikkailuntäyteisen päivän Orlandon teemapuistoissa.

På Sonesta ES Suites Orlando International Drive -hotellissa asut tilavassa sviitissä, ja halutessasi voit varata erikseen myös aamaisen. Hotellissa on myös baari, jossa on tarjolla juomien lisäksi myös snackseja.

Muut tiedot

  • Rakennettu: 1991
  • Kunnostettu: 2014
  • Kerroksia: 5
  • Huoneita/huoneistoja: 146
  • Hissi
  • Vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Minimarket
  • Pesulapalvelu lisämaksusta
  • Itsepalvelupesula lisämaksusta
  • Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa

Nettiyhteys

  • Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
  • Wifi huoneissa sisältyy hintaan

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Useissa Floridan alueen hotelleissa veloitetaan asiakkaalta paikan päällä ns. resort fee -maksu, joka on n. 20–60 USD/huone/päivä, sekä muut mahdolliset paikalliset verot. Maksu kattaa yhteiset palvelut, kuten WiFin, ja se on pakollinen kaikille vieraille. Tarkka summa ilmoitetaan saavuttaessa.

Hotellin virallinen luokitus on 3,5.

Asuminen

Kahden hengen sviitissä on olo- ja makuuhuone. Kolmen huoneen sviitissä on olohuone ja kaksi makuuhuonetta.

Huoneistotyypit 1-4 hengelle:
Sviitti, jossa kaksi huonetta
Sviitti, jossa kolme huonetta

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi
  • Lisävuode - pedattava sohva
  • Tv
  • Kokolattiamatto
  • Tallelokero
  • Silitysrauta ja -lauta
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Jääkaappi
  • Mikro
  • Vedenkeitin sekä pikakahvia ja teepusseja
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku

Lisävuoteet

Hotelleissa, joissa samaan huoneeseen tai huoneistoon voi majoittua kolme tai neljä henkeä, kaikki nukkuvat yleensä samassa vuoteessa tai vuoteissa (joko kaksi grand lit -vuodetta, yksi queen size -vuode tai kaksi queen size -vuodetta tai yksi king size -vuode). Vuoteessa on yhteinen patja ja vuodevaatteet. Joissakin hotelleissa huoneeseen on mahdollista saada lisävuode – tilataan ja maksetaan paikan päällä hotellissa.

Ruoka ja juoma

  • Baari, avoinna iltaisin
  • Snackbaari, avoinna ympäri vuorokauden
  • Aamiaishuone

Ateriat hotellissa:

  • Yksinkertainen aamiainen lisämaksusta

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Esteettömyys

Alta löydät hotellilta saamamme esteettömyystiedot. Jos tietoja ei ole kerrottu, emme ole niitä vielä saaneet. Huone tai huoneisto sekä kylpyhuone voivat olla osittain liikuntarajoitteisille soveltuvia paikallisten standardien mukaisesti, mutta ne eivät välttämättä vastaa pohjoismaisia esteettömyysvaatimuksia. Varmistaaksesi, että huone tai huoneisto vastaa juuri sinun tarpeitasi, suosittelemme ottamaan yhteyttä suoraan hotelliin. Pyörätuolia käyttävien tai muiden liikuntarajoitteisten vieraiden pääsyä hotellin kaikkiin tiloihin ja palveluihin ei voida taata. Lisätietoa hotellin sijainnista ja ympäristöstä voit lukea kohdasta "Sijainti ja liikkuminen". Lisätietoja esimerkiksi avustuspalveluista, kuljetuksista ja apuvälineistä voit lukea Matkat toimintarajoitteisille -sivuilta.

Hissi
Kyllä

Hotellissa

Onko hotellialue esteetön (ramppi tai hissi)?

Uiminen

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Uimapyyhkeet

Rannat

Orlandossa ei ole rantoja, mutta kohteessa on useita suuria vesipuistoja, esim. Wet 'n Wild, joissa viihtyy koko perhe. Walt Disney World Resorissa sijaitseva Disney's Blizzard Beach Water Park on vesipetojen paratiisi. Lähimmät rannat sijaitsevat Cape Canaveralissa itärannikolla ja Tampassa länsirannikolla, joihin molempiin on noin tunnin matka Orlandosta.

Kuntoilu ja aktiviteetit

  • Kuntosali

Lapset ja nuoret

  • Pelihuone

Sijainti ja liikkuminen

  • Hotelli sijaitsee turistialueella
  • Paikallinen keskusta: 11 km (Orlando)
  • Keskusta: 30 km (Sea World)
  • Nähtävyys: 3 km
  • Nähtävyys: 16 km
  • Lentokenttä: 23 km (Orlando)

8480 International Drive
Orlando, FL 32819
+1 407 352 2400

Kuljetukset kohteeseen

Suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen, jotta pääset sujuvasti hotelliisi. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Ajoaika Orlandon lentokentältä hotelleihin on noin 30 min (n. 25 km) muusta liikenteestä riippuen.

Hinnat ja varaaminen