Hotelli
Rosen Inn at Pointe Orlando on yksinkertainen hotelli vastapäätä Pointe Orlando -viihdealuetta International Drive -kadun varrella Orlandossa. Asut siis lähellä ostosmahdollisuuksia, ravintoloita ja erilaisia hyvielämän mahdollisuukia. Samalla hotellissa on mukava rentoutua seikkailuntäyteisten päivien jälkeen.
Hotellissa on kolme erillistä allasaluetta aurinkotuoleineen ja -varjoineen, kuntosali, baari ja ravintola, jossa tarjoillaan juomia ja yksinkertaisia ruokia. Muutamana iltana viikossa järjestetään myös karaokea. Lapset voivat viettää aikaa leikkipaikalla tai hotellin pelihuoneessa.
Rosen Inn at Pointe Orlandon yksinkertaiset huoneet sijaitsevat eri puolilla hotellialuetta. Hotellista on noin kuusi kilometriä, eli lyhyt ajomatka Orlandon elokuvien maailmaan, Universal Orlando Resortiin.
Muut tiedot
- Rakennettu: 1974 ja 2009 (kaikki huoneet)
- Kunnostettu: 2017 (huoneet)
- Rakennuksia: 5
- Kerroksia: 5
- Huoneita/huoneistoja: 1020
- Hissi
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Minimarket
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Itsepalvelupesula lisämaksusta
- Pankkiautomaatti
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
- Wifi vastaanotossa/aulassa sisältyy hintaan
- Wifi huoneissa sisältyy hintaan
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Useissa Floridan alueen hotelleissa veloitetaan asiakkaalta paikan päällä ns. resort fee -maksu, joka on n. 20–60 USD/huone/päivä, sekä muut mahdolliset paikalliset verot. Maksu kattaa yhteiset palvelut, kuten WiFin, ja se on pakollinen kaikille vieraille. Tarkka summa ilmoitetaan saavuttaessa.
Hotellin virallinen luokitus on 2,5.


