Hotelli
Sonesta Fort Lauderdale Beach on kaunis hotelli Fort Lauderdalen rannan tuntumassa. Hotellissa on hieno pieni allasalue, jossa aurinkotuolit, loungesohvat ja aurinkovarjot. Hotellista on lyhyt matka rannalle ja kävelymatkan päässä Sunrise Boulevardilla on myös Gallerian ostoskeskus, jossa on laaja valikoima erilaisia kauppoja. Kadun toisella puolella sijaitsee Hugh Taylor Birch State Park -puisto, joka on suosittu picnicpaikka. Puistossa voi myös hölkätä tai rullaluistella.
Häät hotellissa
Hotellin oma hääsuunnittelija auttaa kaikissa häihin liittyvissä yksityiskohdissa - sekä ennen häitä, niiden aikana ja vihkimisen jälkeen. Lisätietoja voit kysellä suoraan hotellista.
Muut tiedot
- Rakennettu: 1972
- Kunnostettu: 2011
- Rakennuksia: 1
- Kerroksia: 13
- Huoneita/huoneistoja: 240
- Hissi
- Vastaanotto
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
- Wifi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Floridassa, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Useissa Floridan alueen hotelleissa veloitetaan asiakkaalta paikan päällä ns. resort fee -maksu, joka on n. 20–50 USD/huone/päivä. Maksu kattaa yhteiset palvelut, kuten WiFin, ja se on pakollinen kaikille vieraille. Tarkka summa ilmoitetaan saavuttaessa.
Virallinen luokitus puuttuu



