Belle-Ocean Apart Hotel on pieni ja mukava huoneistohotelli hyvällä paikalla Alanyassa, lähellä Kleopatra-rantaa. Hotellissa on pieni allasalue sekä ravintola ja baari.
Nettiyhteys
WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Lisätiedot
Pysäköinti hotellia ympäröivän kadun varrella
Rakennettu 1993
Kunnostettu 2017 (huoneistot)
1 rakennus(ta)
5 kerros(ta)
Hissi (päärakennuksessa)
30 huonetta/huoneistoa
30 huoneistoa
Vastaanotto
Minimarket
Pesulapalvelu lisämaksusta
- Lähellä rantaa
- Ilmainen WiFi koko hotellissa
- Uima-allasOn
- HissiKyllä
- BaariOn
- RavintolaOn
- MinimarketKyllä
- Siivous (krt/vk)7
- Paikallinen keskusta500 m
- Keskusta1,5 km
- Lähin ranta / uintimahdollisuus25 m
- WiFiOn
- VesiliukumäkiEi
Vaalein värein ja yksinkertaisesti sisustetut ja viihtyisät huoneistot, joiden pohjaratkaisut vaihtelevat.
Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:
- Ilmastointi makuuhuoneessa
- Tuuletin lisämaksusta
- Parveke
- Yhden hengen vuoteet
- Lisävuode - vuodesohva
- Vauvansänky (rajoitettu määrä)
- Tv (paikalliset kanavat)
- Huonepalvelu klo 08.00-22.00
- Laattalattia
- Tallelokero lisämaksusta
- Keittonurkkaus
- Keittolevyt
- Yksinkertainen keittovarustus
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Vedenkeitin
- Ruokailutila
- Hiustenkuivaaja
- Suihku
Kaksio ja parveke
- 2-4 hengelle
- Huoneen koko (m²): 35
- Olohuone ja makuuhuone
- Ympäristön suuntaan
Kaksio ja merinäköala
- 2-4 hengelle
- Huoneen koko (m²): 35
- Olohuone ja makuuhuone
- Kaksi parveketta
- Merinäköala
Kaksio ja rajoitettu merinäköala
- 2-4 hengelle
- Huoneen koko (m²): 35
- Olohuone ja makuuhuone
- Ilmastointi (itsesäädettävä)
- Rajoitettu merinäköala
Hotellissa on ravintola sekä yhdistetty baari/allasbaari.
- Baari/allasbaari
- Ravintola
- Pöytävaraus pakollinen
- Syöttötuoleja
Ateriat hotellissa:
- Yksinkertainen aamiaisbuffet lisämaksusta. Kun ruokailijoita on vähän, tarjoillaan aamiaislautanen buffetin sijasta.
- Uima-allas n. 65 m²
- Lastenallas 12 m² (35 cm syvä)
- Aurinkotuolit uima-altaalla
- Aurinkovarjot altaalla
Alanyassa ja sen lähistöllä on useita upeita hiekkarantoja.
Kleopatra-ranta
Tämä on Alanyan tunnetuin ranta, jonne jokainen lomailija varmasti päätyy jossain vaiheessa lomaansa. Ranta on jaettu osiin, joissa jokaisessa on rantakioski, josta voi vuokrata aurinkotuoleja tai ostaa virvokkeita. Hiekka on melko karkeaa, ja ranta viettää melko jyrkästi. Rannalta löytyy kaikki tarvittavat mukavuudet ja palvelut: WC:t, suihkut sekä mahdollisuus ostaa syötävää ja juotavaa. Kleopatra-rannalle, kuten myös itäiselle rannalle, on myönnetty sininen lippu, mikä on osoitus mm. puhtaudesta ja esteettömyydestä.
Itäinen ranta
Itäinen ranta on kapeampi kuin Kleopatra-ranta. Muutaman sadan metrin päässä keskustasta ranta on hieman leveämpi. Hiekka on melko karkeaa ja rannalla on paljon pyöreitä pikkukiviä. Tälläkin rannalla on useita ravintoloita ja baareja, joista saa syötävää ja juotavaa.
Ulas-ranta
Pieni hieno ranta, joka sijaitsee noin viiden kilometrin päässä Alanyasta. Suosittu paikallisten keskuudessa. Alanysta tänne pääsee dolmus-bussilla.
- Spa-hoidot lisämaksusta
- Hieronta lisämaksusta
- Biljardi lisämaksusta
Turistialuetta ja paikallisliikennettä. Läpikulkutie hotellin ja rannan välillä.
- Lähin lentokenttä: 130 km (Antalya)
- Paikallinen keskusta 500 m (Alanya)
- Keskusta: 1,5 km (Alanya marina)
- Lähin ranta / uintimahdollisuus: 25 m (Kleopatra Beach)
- Hotelli sijaitsee lähellä rantaa
Kizlarpinari Mahallesi, Ataturk Caddesi, Emniyet Sok. No 4
07400 Alanya, Antalya
P. +90 242 511 5302
Fax +90 242 511 5517
Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset helposti ja varmasti perille Alanyan hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit ostaa ne erikseen lisämaksusta.
Antalyasta
Ajoaika Antalyan lentokentältä Alanyan hotelleihin on noin 2,5-3,5 tuntia (n. 100-130 km) sen mukaan kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä tehdään. Matkan aikana pidettävän tauon aikana sinulla on mahdollisuus ostaa pientä syötävää ja juotavaa sekä voit myös käydä wc:ssä.
Gazipasasta
Gazipazan lentokentältä ajoaika Alanyan hotelleihin on 45 min - 2 tuntia (n. 35-65 km) sen mukaan kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä tehdään.
Lentokenttäbussin tarkka reittivalinta määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan, ja reitti päätetään vasta paikan päällä. Lisätietoja saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.
Reittilennoilla toteutettavat pakettimatkat ovat joustavia omatoimimatkoja, ilman opaspalveluja, ja matkan pituuden voit määritellä itse. Lentokenttäkuljetukset voit myös ostaa useimmissa tapauksissa erikseen, ja kuljetukset lentokentältä hotelliisi ovat useimmiten taksilla tai minibussilla. Lisätiedot varaamistasi kuljetuksista näkyvät matka-asiakirjassasi. Kuljetuksen hinta vaihtelee kulkuvälineen ja matkan pituuden mukaan. Tarkka hinta ilmoitetaan varausvaiheessa.
- 2/5
"Vaatimaton "
Hotelli oli vaatimaton mutta aika siisti, wc toiminta huono. Vesisateella vesi tuli katosta läpi ja valaisimesta käytävään oli aika pelottava tilanne. Henkilö kunta teki voitavansa. Hotellin lähellä ei ollut paljon kauppoja esim elintarvikkeita.Pirjo, ma 7.10.2019Matkusti ilman lapsia
- 4/5
"Ihana henkilökunta!"
Hinta-laatu suhteeltaan ok. Keittiövälineistö heikko. Suihku huono. Plussana kaksi parveketta. Henkilökunta todella mukava!Tytti, to 12.9.2019Matkusti ilman lapsia
- 4/5
"Pojan kanssa reissussa"
Palvelu oli hyvää ja ystävällistä jo sisään kirjautumisesta lähtien. Huone oli muuten siisti mutta kylpyhuone oli hiukan nuhjuisen oloinen johtuen työnjäljestä jotka ilmenivät mm. kaakelin saumoissa, sijainti oli mainio, keskustaan n. 1,5 km ja ranta sijaitsi heti pääkadun tuntumassa.Markku vm.62, to 22.8.2019Matkusti ilman lapsia
- 5/5
"Viihtyisä"
Rauhallinen sijainti, tosi lyhyt matka rannalle ja kaupoille. Ystävällinen ja avulias henkilökunta.huoneet aika pelkistetyt, mutta ei meitä haitannut. Hyvät sängyt. Minareettien joiku ei kuulu häiritsevästi. Menen kyllä uudestaankin vielä!Tansku, su 18.8.2019Matkusti ilman lapsia
- 4/5Sijainti aivan mahtava,Kleopatraranta tien toisella puolella. Henkilökunta todella ystävällisiä, palvelu näin ollen hyvää. Huoneet valoisia ja tilavia.
Marianna, ke 14.8.2019Matkusti perheen kanssa