Yliherkkyyttä ruoka-aineille?

Onko sinulla keliakia, laktoosi-intoleranssi tai yliherkkyyttä joillekin muille ruoka-aineille? Tietyissä Sunwing Family Resorts -hotelleissamme on paikalla erityisruokavalioiden asiantuntija, joka on erikoistunut erilaisiin ruokaintoleransseihin.

Ota yhteyttä hotelliin viimeistään kaksi viikkoa ennen matkaasi ja ilmoita ruoka-aineallergiastasi. Toki voit kysyä myös muista allergiaasi liittyvistä asioista. Hotellin henkilökunta vastaa mielellään kysymyksiisi sähköpostitse, kunhan kirjoitat viestisi englanniksi. Perillä hotellissa saat yhteyshenkilön, joka toimii lomasi ajan välittäjänä sinun ja hotellin keittiön välillä. Kaikissa Sunwing Family Resorts -hotellien Mini Marketeissa on myös myynnissä gluteenittomia ja laktoosittomia tuotteita.

Erityisruokavalioiden asiantuntijoiden yhteystiedot

  • Sunwing Alcudia Beach: my.olsen@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä

  • Sunwing Arguineguín Seafront: arguineguin@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä

  • Sunwing Cala Bona Beach: cala.bona@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä hotellin ollessa auki. Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin vastaus 48 h sisällä arkisin, ma-pe. Marraskuusta helmikuun puoliväliin hotelli on suljettu, ota silloin yhteyttä osoitteeseen info@tjareborg.fi.

  • Sunwing Fañabé Beach: fanabe@sunwing.net - vastaus 24 h
    sisällä

  • Sunwing Kallithea Beach: kallithea@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä. Hotellin ollessa suljettu, vastaus 24 h sisällä vain arkisin, ma-pe.

  • Sunwing Makrigialos Beach: makrigialos@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä. Hotellin ollessa suljettu, vastaus 24 h sisällä vain arkisin, ma-pe.

  • Ocean Beach Club Kreta: crete@oceanbeachclub.net - vastaus 24 h sisällä. Hotellin ollessa suljettu, vastaus 24 h sisällä vain arkisin, ma-pe.

  • Ocean Beach Club Gran Canaria: grancanaria@oceanbeachclub.net - vastaus 24 h sisällä. Hotellin ollessa suljettu, vastaus 24 h sisällä arkisin, ma-pe.

  • Sunwing Sandy Bay Beach: sandy.bay@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä

  • Sunwing Side Beach: sidebeach@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä. Hotellin ollessa suljettu, vastaus 36 h sisällä vain arkisin, ma-pe
    Muiden hotellien yhteystiedot allergiakyselyjä varten:

  • Sunwing Kamala Beach: kamalabeach@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä

  • Sunwing Bangtao Beach; bangtaobeach@sunwing.net - vastaus 24 h sisällä

*Koskee Sunwing Family Resort -hotellejamme Gran Canarialla, Teneriffalla, Kreetalla, Turkissa, Rodoksella, Kyproksella ja Mallorcalla.

TUTUSTU TARKEMMIN SUNWING FAMILY RESORTS -HOTELLEIHIN