Rentoudu uima-altaan äärellä, jossa on aurinkotuoleja ja valkoisia katossänkyjä kirkkaan sinisen taivaan alla ja vehreyden ympäröimänä. (Tekoälyn luoma teksti)

Alua Linda Mallorca

  • Lastenallas
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotelli

Alua Linda Mallorca on moderni ja täysin remontoitu hotelli Playa de Palmassa, rauhallisella Can Pastillan alueella. Hotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä rannalta ja pitkältä rantakadulta, jota pitkin pääsee aina Palmaan asti. Täällä majoitut valoisassa ja tyylikkäästi sisustetussa huoneissa, voit...
  • Lastenallas
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Uima-allas2 kpl
  • Lastenallas1 kpl
  • Ravintola1 kpl
  • Baari2 kpl
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaKyllä
  • Paikallinen keskusta200 m
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus650 m
Hotellin uima-allasalue, jossa on aurinkotuoleja, aurinkovarjoja ja uima-allas, jota ympäröivät useat kerrokset parvekkeita. (Tekoälyn luoma teksti)
Aurinkoinen ulkoalue, jossa on pöytiä, tuoleja ja aurinkotuoleja varjojen alla, ympäröitynä puilla ja kasveilla. (Tekoälyn luoma teksti)
Hotellihuone, jossa on suuri pedattu sänky, vaaleasta puusta valmistettu paneeli ja suuri ikkuna näköalalla ulos. (Tekoälyn luoma teksti)

toukokuu

22°
15°

kesäkuu

27°
19°

heinäkuu

30°
21°

elokuu

30°
22°

syyskuu

27°
20°

Hotelli

Alua Linda Mallorca on moderni ja täysin remontoitu hotelli Playa de Palmassa, rauhallisella Can Pastillan alueella. Hotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä rannalta ja pitkältä rantakadulta, jota pitkin pääsee aina Palmaan asti. Täällä majoitut valoisassa ja tyylikkäästi sisustetussa huoneissa, voit rentoutua hotellin kahdella allasalueella sekä nauttia hyvää ruokaa ja virkistäviä juomia hotellin ravintolassa ja baareissa.

Jos haluat yhdistää rentoutumisen aktiiviseen lomanviettoon, tarjolla on muun muassa joogaa ja vesijumppaa, ja päivisin sekä iltaisin järjestetään erilaista ohjelmaa. Rauhallisen sijainnin sekä rannan ja Palman läheisyyden ansiosta Alua Linda Mallorca sopii erityisen hyvin aikuisille, jotka haluavat yhdistää leppoisat päivät auringossa sekä ravintolakäynnit, ostokset ja elämykset Palmassa, Mallorcan pääkaupungissa.

Mallorcalla on paljon nähtävää ja koettavaa. Lähde mukaan Tjäreborgin retkille tai vuokraa auto ja tutustu omaan tahtiisi saaren viehättäviin vuoristokyliin, kauniisiin rannikkoteihin, upeisiin poukamiin ja paikallisiin ravintoloihin.

Muut tiedot

  • Rakennettu: 1978
  • Kunnostettu: 2026 (koko hotelli)
  • Rakennuksia: 1
  • Kerroksia: 5
  • Huoneita/huoneistoja: 189
  • Hissi
  • Vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Pesulapalvelu lisämaksusta
  • Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa

Nettiyhteys

  • Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
  • Wifi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme ja lähettämällä sähköpostia klo 8–20.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Baleaarien saarten viranomaiset perivät saarilla majoittuvilta majoitusveron. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelli- tai huoneistoluokituksen mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä.

Alla olevat hinnat ovat per henkilö/yö ensimmäisten kahdeksan yön aikana samassa hotellissa. Vero peritään kaikilta yli 16-vuotiailta matkustajilta.

Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:
4+ ja 5 tähteä: Toukokuu-lokakuu 4,40 euroa ja marraskuu-huhtikuu 1,10 euroa
3+ ja 4 tähteä: Toukokuu-lokakuu 3,30 euroa ja marraskuu-huhtikuu 0,80 euroa
1-3 tähteä: Toukokuu-lokakuu 2,20 euroa ja marraskuu-huhtikuu 0,55 euroa/hlö/yö

Yhdeksännestä ja sitä seuraavista öistä samassa hotellissa myönnetään 50 %:n alennus. Huomioithan, että hotelli- ja huoneistoluokituksemme saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Hotellin virallinen luokitus on 4.

Asuminen

Modernit huoneet.

Kuvassa on parveke, jossa on kaksi tuolia ja pöytä, sekä näkymä uima-altaalle ja ympäröiviin rakennuksiin. (Tekoälyn luoma teksti)

Kahden hengen huone, parveke

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 23
  • Ympäristön suuntaan
Hotellihuone, jossa on suuri pedattu sänky, vaaleasta puusta valmistettu paneeli ja suuri ikkuna näköalalla ulos. (Tekoälyn luoma teksti)

Kahden hengen huone allasalueelle päin

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 23
  • Allasalueelle päin

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi
  • Parveke
  • Yhden hengen vuoteet tietyissä huoneissa
  • King size -parivuode tietyissä huoneissa
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Puulattia
  • Tallelokero
  • Silitysrauta ja -lauta lisämaksusta
  • Jääkaappi
  • Vedenkeitin
  • Hiustenkuivaaja
  • Hygieniatuotteita
  • Suihku

Ruoka ja juoma

Kun sinulle tulee nälkä tai mielesi tekee juotavaa, hotellissa on ravintola sekä kaksi baaria. Tarjolla on siis buffetaterioita, pientä syötävää sekä juomia.

  • Snackbaari
  • Allasbaari
  • Ravintola Terra, jossa tarjoillaan buffetaamiainen ja -illallinen
  • Syöttötuoleja

Ateriat hotellissa:

  • Aamiaisbuffet sisältyy hintaan
  • Puolihoito lisämaksusta (buffetaamiainen ja -illallinen)

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Esteettömyys

Alta löydät hotellilta saamamme esteettömyystiedot. Jos tietoja ei ole kerrottu, emme ole vielä niitä saaneet. Matkat toimintarajoitteisille -sivuilta voit lukea lisää vinkkejä sekä tutustua suosittelemiimme hotelleihin.

Hissi
Kyllä

Hotellissa

Onko hotellialue esteetön (ramppi tai hissi)?

Portaat tai tikkaat altaaseen
Kyllä, kaide

Uiminen

Hotellissa on kaksi pienempää allasaluetta vehreän ympäristön keskellä, ja siellä on hyvää tilaa nauttia rennoista lomapävistä ja auringosta.

  • Uima-allas 82 m²
  • Uima-allas 82 m²
  • Lastenallas 16 m² (syvyys 40 cm)
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Bali-sängyt allasalueella
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet - takuumaksu peritään
  • Portaat tai tikkaat altaaseen – myös kaide

Rannat

Playa de Palman ranta on noin viisi kilometriä pitkä, ja hiekka on vaaleaa ja hienoa. Can Pastillan ranta on 400 metriä pitkä ja El Arenalin ranta noin 200 metriä. Sinulle, joka haluat tutustua saaren eteläosaan, kaunis Es Trencin ranta sijaitsee noin 47 kilometriä Playa de Palmasta kaakkoon. Lähellä Camposin kylää sijaitsevalla kauniilla rannalla on noin seitsemän kilometriä hienoa hiekkaa ja kristallinkirkasta vettä.

Playa de Palman rannat

Playa de Palman viisi kilometriä pitkä ja jalkapallokentän levyinen hiekkaranta on Palmanlahden parhaita. Ranta on hyvin hoidettu, puhdas ja siisti, sillä se on jaettu viiteentoista pienempään alueeseen, joita kutsutaan nimellä "balnearios". Jokaisessa balneariossa on baareja, pukukopit, WC:t ja suihkut. Palveluhenkiset rantavahdit tekevät parhaansa, että juuri heidän ranta-alueensa olisi kaikkein houkuttelevin. Rannalla on mahdollista harrastaa vesiurheilulajeja, kuten purjelautailua ja polkuveneilyä tai ajella vesiskootterilla. Aurinkotuoleja ja aurinkovarjoja on mahdollista vuokrata. Rantapromenadilla ja sen sivukaduilla on ulkoilmakahviloita, pubeja, kauppoja ja diskoja.

Kuntoilu ja aktiviteetit

  • Hieronta lisämaksusta
  • Vesijumppa
  • Jooga
  • Viihdeohjelmaa

Sijainti ja liikkuminen

Turistialuetta, paikallisliikennettä. Liikenteen äänet kuuluvat häiritsevästi hotellin tiettyihin osiin.

  • Hotelli sijaitsee turistialueella
  • Paikallinen keskusta: 200 m (Can Pastilla)
  • Keskusta: 8 km (Palma)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 650 m (Playa de Can Pastilla)
  • Julkinen liikenne: 50 m bussipysäkille
  • Golfkenttä: 13 km Golf Son Gual
  • Lentokenttä: 4,2 km (Palma)
  • Lentokenttäbussi pysähtyy hotellin ulkopuolella.

Octavio Augusto, 2, Platja de Palma i Pla de Sant Jordi, , Balearic Islands
07610 Ca'n Pastilla
+34971466711
reservations.wllin@aluahotels.com

Kuljetukset kohteeseen

Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset helposti ja varmasti perille Playa de Palmassa sijaitsevaan hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit ostaa ne lisämaksusta. Ajoaika bussilla Palman kaupungin lähellä sijaitsevalta Palma de Mallorcan lentokentältä hotelliisi on noin 15-40 min (n. 2-8 km). Matkan kesto vaihtelee sen mukaan, kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä on matkan varrella. Lentokenttäbussin tarkka ajoreitti määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan ja reitti päätetään paikan päällä. Lisätiedot saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.

Jos olet varannut reittilennoilla toteutettavan matkapaketin, suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Hinnat ja varaaminen

,