Hotelli
Hotel Blau Parc on mukava huoneistohotelli, joka sijaitsee San Antonion yläosassa, kävelymatkan päässä sekä rannasta että kaupungin vilinästä. Asut valoisassa yksiössä, jossa on keittonurkkaus, joten voit viettää lomaa omaan tahtiisi. Hotellin alapuolella sijaitsee pieni ja kapea Caló des Moron ranta, ja suuremmalle San Antonion rannalle kävelet noin viidessätoista minuutissa.
Hotellin allasalue on päivisin luonteva kokoontumispaikka, jossa on aurinkotuoleja, -varjoja ja erillinen lastenallas perheen pienimmille. Altaalta avautuu merinäköala, ja allasbaarissa tarjoillaan lounasta ja snackseja. Iltaisin voit ihailla kaunista auringonlaskua hotellin baarissa. Hotel Blau Parcissa on myös buffetravintola, joka on avoinna lounaalla ja illallisella. San Antonion keskustaan ja satamaan johtavien katujen varsilla on lisää viihtyisiä ravintoloita ja baareja sekä ihmisvilinää ja lomatunnelmaa.
Muut tiedot
- Rakennettu: 2000
- Kunnostettu: 2016 (ravintola)
- Rakennuksia: 1
- Kerroksia: 4
- Huoneita/huoneistoja: 99
- Vastaanotto
- Pysäköinti - ei hotellin lähellä
Nettiyhteys
- Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Ibizalla, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Baleaarien saarten viranomaiset ovat ilmoittaneet, että saarilla majoittuvilta peritään ympäristövero. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelliluokituksen ja matkan pituuden mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä joko käteisellä tai kortilla.
Alla olevat hinnat ovat per henkilö/yö ensimmäisten kahdeksan yön aikana. Vero peritään kaikilta yli 16-vuotiailta matkustajilta.
Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:
4+ ja 5 tähteä: Toukokuu-lokakuu 4,40 euroa/hlö/yö ja marraskuu-huhtikuu 1,10 euroa/hlö/yö
3+ ja 4 tähteä: Toukokuu-lokakuu 3,30 euroa/hlö/yö ja marraskuu-huhtikuu 0,80 euroa/hlö/yö
1-3 tähteä: Toukokuu-lokakuu 2,20 euroa/hlö/yö ja marraskuu-huhtikuu 0,55 euroa/hlö/yö
Yhdeksännestä ja sitä seuraavista öistä myönnetään 50 %:n alennus. Huomioithan, että Tjäreborgin hotelliluokitus saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.
Hotellin virallinen luokitus on 4.



