Hotelli
Lapsiystävällinen JA Palm Tree Court, Dubai sijaitsee vehreässä ympäristössä vajaan kilometrin pituisella yksityisellä hiekkarannalla Jebel Alissa. Hotelli on osa JA The Resort -hotellia ja kaikki palvelut ovat yhteiskäytössä.
Hotellissa on useita baareja ja ravintoloita, jossa voit nauttia runsaiden buffetpöytien antimista sekä hyvin valmistettuja ruokalajeja listalta. Tarjolla on makuja kaikkialta maailmasta. Jos haluat tehdä matkastasi erityisen mukavan, varaa All Inclusive ennen matkaa, niin et tarvitse lomasi aikana miettiä laskun loppusummaa.
Hotellin ihana allasalue sijaitsee puutarhassa rannan tuntumassa. Täällä voit viettää laiskoja lomapäiviä aurinkotuolissa loikoillen. Lapset voivat pitää hauskaa splash-altaassa, jossa on vesiliukumäkiä.
Jos haluat viettää aktiivista lomaa, tarjolla on myös runsaasti erilaisia aktiviteetteja sekä lapsille että aikuisille - kaikkea mahdollista snorklauksesta ja purjelautailusta tennikseen ja hyvin varusteltuun kuntosaliin.
Voit myös hemmotella itseäsi hotellin spa-osastolla. Hotellissa on perheen pienimmille lastenkerho ja kodikas leikkipaikka sekä oma kerho teineille.
JA Palm Tree Court, Dubai -hotellin tyylikkäissä sviiteissä on luonnonläheiset sävyt sekä joko parveke tai terassi.
JA Palm Tree Court, Dubai -hotellin vieraana käytössäsi ovat myös kaikki palvelut JA Beach Hotel, Dubai ja JA Lake View Hotel, Dubai -sisarhotelleissa, joista toiseen on matkaa noin 500 metriä ja toiseen noin kilometri.
Muut tiedot
- Rakennettu: 2001 ja 2012
- Kunnostettu: 2022 (tietyt huoneet osittain kunnostettu)
- Rakennuksia: 10
- Kerroksia: 3
- Huoneita/huoneistoja: 208
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- WiFi vastaanotossa/aulassa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa lomakohteessasi, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Dubain viranomaiset ovat ilmoittaneet, että kaikilta Dubaissa yöpyviltä matkustajilta peritään majoituspaikasta uloskirjautuessa majoitusvero, joka on hotelliluokituksen mukaan n. 10–20 AED (n. 2,50–5,50 EUR)/huone/yö. Esim. kaksioissa maksetaan veroa molemmista huoneista. Veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina paikan päällä hotellissa.
Virallinen luokitus puuttuu



