Hotelli
Thalassa on siisti, boutique-tyylinen hotelli, jossa asut kauniilla paikalla ja korkealla Livadian kylän yläpuolella, Tiloksen saarella. Thalassan modernit ja tilavat huoneistot on sisustettu tyylikkäästi, terassilla on aurinkotuolit sekä istuinryhmä, ja mahtavat näköalat avautuvat sekä merelle että ympäristön suuntaan. Hotellin valkoiset rakennukset edustavat hienoa arkkitehtuuria, ja ne tuovat jännittävän kontrastin vuorille ja ympäröivän kasvillisuuden keskelle. Tulet viihtymään täällä, jos haluat lomailla rauhallisessa ja tyylikkäässä ympäristössä.
Thalassasta pääset kävellen Livadian kylän keskustaan, jossa on viihtyisiä tavernoja ja pieni tori, jonka ympärillä on ulkokahviloita. Jos jatkat matkaa vielä vähän pidemmälle, saavut pikkukivirannalle, jossa voit käydä uimassa ja nautiskella olostasi aurinkotuolilla loikoillen.
Muut tiedot
- Rakennettu: 2005
- Kunnostettu: 2023 (kaikki huoneet)
- Rakennuksia: 6
- Kerroksia: 2
- Huoneita/huoneistoja: 10
- Vastaanotto
- Tallelokero vastaanotossa
- Pysäköinti hotellia ympäröivän kadun varrella
Nettiyhteys
- WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Kreikan viranomaiset perivät ympäristöveron hotelliyöpymisistä. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelli- ja huoneistoluokituksen mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä. Useimmissa hotelleissa maksu suoritetaan käteisellä, ja se on yhä useammin odotettu maksutapa. Jotkut hotellit voivat myös hyväksyä korttimaksun, mutta varaudu maksamaan käteisellä. Tietyissä hotelleissa on mahdollisuus lisämaksusta pitää huone lähtöpäivänä pidempään. Näissä tapauksissa peritään yhden vuorokauden ylimääräinen ympäristövero, vaikka huone on käytössäsi vain esimerkiksi klo 15 tai klo 18 asti. Huomioithan, että hotelli- ja huoneistoluokituksemme saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.
Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:
1–2 tähteä: 2 euroa/huone tai huoneisto/yö
3 tähteä: 5 euroa/huone tai huoneisto/yö
4 tähteä: 10 euroa/huone tai huoneisto/yö
5 tähteä: 15 euroa/huone tai huoneisto/yö
Marras-maaliskuussa vero on hieman alle puolet yllä mainituista summista.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.
Hotellin virallinen luokitus on 3.





