Logo kohteelle Tjareborg
Omat suosikkihotellit

Aegean Blu Kos

  • Ilmainen WiFi koko hotellissa
  • Huoneita jopa 6 hengelle
  • Lastenallas
Katso saatavilla olevat huoneet
skip links

Hotelli

Aegean Blu Kos on viihtyisä huoneistohotelli hyvällä paikalla lähellä rantaa Kosin kaupungin laitamilla. Hotellin luonnollinen tapaamispaikka on allasalue, jolla on uima-allas, lastenallas sekä aurinkotuoleja ja -varjoja. Kun mielesi tekee uida meressä, Kosin kaupungin kaikkein suosituimmalle rannalle, Lambi...
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa
  • Huoneita jopa 6 hengelle
  • Lastenallas

Hotellitiedot

  • Uima-allas
    On
  • Lastenallas (osa aikuisten altaasta)
    On
  • Baari
    On
  • Hissi
    Ei
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissa
    Kyllä
  • Paikallinen keskusta
    500 m
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus
    150 m
Kaksio
Kaksio

Hotelli

Aegean Blu Kos on viihtyisä huoneistohotelli hyvällä paikalla lähellä rantaa Kosin kaupungin laitamilla. Hotellin luonnollinen tapaamispaikka on allasalue
, jolla on uima-allas, lastenallas sekä aurinkotuoleja ja -varjoja. Kun mielesi tekee uida meressä, Kosin kaupungin kaikkein suosituimmalle rannalle, Lambi Beachille, on vain lyhyt kävelymatka
.
Kun haluat jotain hyvää juotavaa, kannattaa suunnistaa hotellin allasbaariin, josta voit tilata virkistäviä juomia aikaisesta aamusta myöhäiseen iltaan ja tiettyinä aikoina päivästä tarjolla on myös snackseja. Kun haluat mukavan alun päivällesi, varaa aamiainen ennen matkaa.
Hotellin vastaanotosta voit vuokrata polkupyörän, joka on suosittu ja käytännöllinen kulkuväline Kosilla. Polje kaupungin keskustaan tai pyöräile hotellista toiseen suuntaan pitkin rannikkoa ja löydä oma suosikkirantasi. Jos haluat tutustua Kosin saaren muihin osiin, vuokraa auto tai matkusta paikallisbussilla saaren pieniin kyliin. Voit myös lähteä jollekin Tjäreborgin veneretkelle, joilla käymme naapurisaarilla tai Turkissa.
Aegean Blu Kosissa voit asua joko yksiössä, kaksioissa tai kolmiossa, johon mahtuu jopa kuusi henkeä. Kaikissa huoneistoissa on joko parveke tai terassi.

Muut tiedot

Rakennettu: 1996
Kunnostettu: 2014
Rakennuksia: 4
Kerroksia: 2
Huoneita/huoneistoja: 64
Vastaanotto
Matkatavarasäilytys
Pesulapalvelu lisämaksusta
Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa

Nettiyhteys

WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
WiFi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Kreikan viranomaiset perivät ympäristöveron hotelliyöpymisistä. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelli- ja huoneistoluokituksen mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä, yleensä käteisellä. Huomioithan, että Tjäreborgin hotelli- ja huoneistoluokitus saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.

Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:

1–2 tähteä: 2 euroa/huone tai huoneisto/yö
3 tähteä: 5 euroa/huone tai huoneisto/yö
4 tähteä: 10 euroa/huone tai huoneisto/yö
5 tähteä: 15 euroa/huone tai huoneisto/yö

Marras-maaliskuussa vero on hieman alle puolet yllä mainituista summista.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Hotellin virallinen luokitus on 4.

Asuminen

Valoisat ja tilavat huoneistot.
Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.
Kuva puuttuu

Yksiö

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 30-32
  • Yhdistetty makuu- ja olohuone
  • Ympäristön suuntaan

Superior-yksiö

  • 2-4 hengelle
  • Koko (m²): 36-40
  • Yhdistetty makuu- ja olohuone
  • Ympäristön suuntaan
  • Lisävuode - pedattava sohva

Kaksio

  • 2-4 hengelle
  • Koko (m²): 42
  • Makuuhuone ja olohuone
  • Ympäristön suuntaan
  • Lisävuode - pedattava sohva

Kaksio - kampanjahinta

  • 2-4 hengelle
  • Tietyillä lähdöillä Tjäreborgilla on myynnissä kampanjahintaisia kaksioita.
  • Huoneistot sijaitsevat osittain maatason alapuolella
  • Kuva/kuvat ovat esimerkkikuvia, tiettyä huoneistoa ei voida vahvistaa etukäteen

Suurempi kaksio

  • 2-5 hengelle, joista 1 lapsi
  • Koko (m²): 50
  • Makuuhuone ja olohuone
  • Ympäristön suuntaan
  • Lisävuode - pedattava sohva

Kolmio, 4 normaalia vuodetta

  • 4-6 hengelle, joista 1 lapsi
  • Koko (m²): 65
  • Kaksi makuuhuonetta ja olohuone
  • Ympäristön suuntaan
  • Lisävuode - pedattava sohva

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi
  • Parveke tai terassi
  • Yhden hengen vuoteet
  • Vauvansänky (rajoitettu määrä)
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Laattalattia
  • Tallelokero
  • Silitysrauta ja -lauta erikseen pyydettäessä
  • Keittonurkkaus
  • Keittolevyt
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Jääkaappi pakastelokerolla
  • Mikro
  • Leivänpaahdin
  • Vedenkeitin
  • Ruokailutila
  • Hiustenkuivaaja
  • Hygieniatuotteita
  • Suihku
  • Siivous (krt/vk): 5

Jos normaalisti myynnissä olevia huonetyyppejä ei enää ole vapaana, myyntiin saattaa tulla myös muita huonetyyppejä, joita ei ole esitelty kohdassa asuminen. Näin voimme tarjota enemmän vaihtoehtoja.

Ruoka ja juoma

Hotellin allasbaarista voit tilata juomia ja snackseja.
  • Allasbaari, avoinna klo 8–23. Snackseja voi ostaa klo 12–16.
  • Aamiaishuone, avoinna klo 7.30–10

Ateriat hotellissa:

  • Yksinkertainen aamiainen lisämaksusta
Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

Hotellin hienolla allasalueella on aurinkotuolit ja -varjot.
  • Uima-allas 100 m²
  • Lastenallas 5 m² (syvyys 50 cm, osa aikuisten altaasta)
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet takuumaksu peritään
  • Portaat tai tikkaat altaaseen – ei kaidetta
Kosin kaupungin paras ja suosituin ranta on Lambi Beach. Täällä on rantalentopallokenttiä, jotka ovat erityisesti nuorempien rannalla olijoiden suosiossa. Jos haluat nauttia olostasi kaikessa rauhassa, kannattaa suunnata rannan kauemmaisiin osiin. Heti Kosin kaupungin ulkopuolella on suosittu ja hieno Psalidis-ranta, jolla on karkeaa hiekkaa.

Kuntoilu ja aktiviteetit

Voit vuokrata polkupyörän hotellin vastaanotosta. Polkupyörä on kaikkein suosituin kulkuväline Kosilla.
  • Polkupyörävuokraamo lisämaksusta

Sijainti ja liikkuminen

Kaupunkialuetta, paikallisliikennettä.
  • Hotelli sijaitsee lähellä rantaa/uintimahdollisuutta
  • Paikallinen keskusta: 500 m (Kanari Street)
  • Keskusta: 2 km (Kosin kaupunki)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 150 m (Lambi Beach)
  • Julkinen liikenne: 150 m (bussipysäkki)
  • Lentokenttä: 25 km (Kos)
  • Lentokenttäbussi pysähtyy hotellin ulkopuolella.
Olympias
853 00 Kos
+30 2242200554
info@aegeanblukos.com

Kuljetukset kohteeseen

Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset kätevästi Kosin kaupungin hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit lisätä ne varauksellesi lisämaksusta. Ajoaika Kosin lentokentältä hotelliisi kestää n. 40 min – 1 t 55 min (n. 25 km), sen mukaan kuinka paljon on liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä on matkan varrella. Toisinaan bussi voi ajaa jonkun toisen lomakohteen kautta, jolloin ajoaika on n. 20 min pidempi. Lentokenttäbussin tarkka ajoreitti määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan ja reitti päätetään paikan päällä. Lisätiedot saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.

Jos olet varannut reittilennoilla toteutettavan matkapaketin, suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Kuljetukset yhdistelmämatkalla
Yhdistelmämatkalla, kun asut ensimmäisen viikon Kosilla ja toisen viikon Kalymnoksella tai Telendoksella, kuljetus hotellien välillä sisältyy hintaan (laivamatkat sekä bussikuljetus Kosilla ja Kalymnoksella, Telendoksella sataman ja hotellin väli kuljetaan kävellen).
Kuljetukset lentokentältä saavuttaessa ja takaisin lentokentälle kotimatkalle lähdettäessä eivät sisälly hintaan, mutta ne voi ostaa erikseen matkavarauksen yhteydessä.

HINNAT JA VARAAMINEN