Hotelli
Tellis Holiday Rooms -hotellissa asut rauhallisessa ympäristössä, mutta kuitenkin lähellä Moraitikan ravintoloita, kauppoja ja huvielämää, Korfun itärannikolla. Tellis Holiday Rooms -hotellista on kävelymatka rannalle ja hotellista on helppo lähteä tutustumaan lähiympäristöön ja läheisiin kyliin, kun haluat lähteä tutustumaan lähemmin Korfun saareen.
Hotellin puutarhassa uima-altaan ympärillä on nurmikkoa. Täällä on mukava rentoutua, ja kun haluat jotain virkistävää juomaa, voit käydä ostamassa juotavaa hotellin baarista tai rannalla sijaitsevista tavernoista.
Aamiainen sisältyy matkan hintaan, mutta jos haluat viettää todella helpon loman, voit jo matkavarauksen yhteydessä varata puolihoidon, joka tarjoillaan hotellin ravintolassa. Ja tietenkin kylässä on ravintoloita, joissa pääset tutustumaan paikallisen kreikkalaisen keittiön herkkuihin.
Muut tiedot
- Rakennettu: 1990
- Kunnostettu: 2019 (parempitasoiset kahden hengen huoneet)
- Rakennuksia: 1
- Kerroksia: 2
- Huoneita/huoneistoja: 22
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Pysäköinti hotellia ympäröivän kadun varrella
Nettiyhteys
- WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Korfulla, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Kreikan viranomaiset perivät ympäristöveron hotelliyöpymisistä. Veron suuruus vaihtelee paikallisen hotelli- ja huoneistoluokituksen mukaan. Vero maksetaan suoraan hotellille sisäänkirjautumisen yhteydessä. Useimmissa hotelleissa maksu suoritetaan käteisellä, ja se on yhä useammin odotettu maksutapa. Jotkut hotellit voivat myös hyväksyä korttimaksun, mutta varaudu maksamaan käteisellä. Huomioithan, että hotelli- ja huoneistoluokituksemme saattaa poiketa virallisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.
Hotelli/huoneistohotelli, jonka virallinen luokitus on:
1–2 tähteä: 2 euroa/huone tai huoneisto/yö
3 tähteä: 5 euroa/huone tai huoneisto/yö
4 tähteä: 10 euroa/huone tai huoneisto/yö
5 tähteä: 15 euroa/huone tai huoneisto/yö
Marras-maaliskuussa vero on hieman alle puolet yllä mainituista summista.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.
Virallinen luokitus puuttuu



