Hotelli
Tämä vain aikuisille tarkoitettu hotelli sijaitsee kätevästi vain 150 metrin päässä Playa Jardinin rannalta ja noin 900 metrin päässä kaupungin keskustasta. Se sijaitsee 28 km:n päässä lentokentältä ja noin 37 km:n päässä Santa Cruzista, ja se tarjoaa helpon pääsyn sekä rannan rentoutumiseen että kaupunkitutkimukseen.
Hotellissa on 24h vastaanotto, ravintola, baari, uima-allas, pöytätennis, internetnurkkaus (lisämaksu), langaton nettiyhteys (lisämaksu) ja pesulapalvelu (lisämaksusta).
Huoneissa on kylpyhuone (amme/suihku), hiustenkuivaaja, TV, puhelin, minibaari, tallelokero (lisämaksu), ilmastointi ja parveke/terassi.
Jos valitset vaihtoehdon ""all inclusive"":
All Inclusive-konsepti sisältää kaikki ateriat (aamiainen, lounas, illallinen ja välipalat) ja ruokailujuomat kuten virvoitusjuomat, olut, viini, vesi ja alkoholijuomat, kaikki paikallisia merkkejä.
Juomia tarjoillaan aamusta myöhään iltaan (noin klo 22.00-24.00 asti).
Aukioloajat vaihtelevat eri hotellien välillä.
Joissakin hotelleissa myös aktiviteettiohjelma sisältyy hintaan.
** Huomaa, että jotkin yllä olevista palveluista voivat olla suljettuja sää-/kausiolosuhteiden vuoksi.
Osoite: Avda. Blas Perez Gonzalez 11. 38400 Puerto de la Cruz, Teneriffa, Espanja
- Ilmastointi
- Hissi
- Uima-allas
- Tallelokero
- 24h vastaanotto
- Pysäköinti
- Parkkipaikka (maksullinen)
- Concierge-palvelut
- Luottokortit - Amex/Visa/Mastercard
- Valuutanvaihto
- Puutarha
- Pesulapalvelut
- Wi-Fi (lisämaksu)
- Kuivapesu
- TV
- Silitysvälineet
- Baari
- Ravintola
- Aamiaishuone
- Kuntosali/kuntosali
- Sauna
- Kylpyläpalvelut
- Rannalle: 350 m
- Keskustaan: 900 m
- Lentokenttä: TFN 28 km, TFS 92 km
Hotellin virallinen luokitus on 4.