Logo kohteelle Tjareborg
Omat suosikkihotellit
  • pareille ja aikuisille

IG Nachosol Atlantic & Yaizasol by Servatur

  • Ikäraja 18 vuotta
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa
Katso saatavilla olevat huoneet
skip links

Hotelli

IG Nachosol Atlantic & Yaizasol by Servatur -hotelli on viihtyisä aikuisille suunnattu hotelli rauhallisessa ympäristössä, ylhäällä rinteessä Puerto Ricossa, ja näköalat avautuvat alas laaksoon. Hotellista pääsee mäkeä alas kävellen tai rappuja pitkin rannalle ja Puerto Ricon ostoskeskukseen.

Hotelli koostuu...
  • Ikäraja 18 vuotta
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Lämmitetty uima-allas
    2 kpl
  • Lastenallas
    Ei
  • Ravintola
    On
  • Baari
    On
  • Hissi
    Kyllä, rajoitetusti
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissa
    Kyllä
  • Paikallinen keskusta
    800 m
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus
    800 m
Atlantic
Yksiö ylimmässä kerroksessa meren puolella
Atlantic

Hotelli

IG Nachosol Atlantic & Yaizasol by Servatur -hotelli on viihtyisä aikuisille suunnattu hotelli rauhallisessa ympäristössä, ylhäällä rinteessä Puerto Ricossa
, ja näköalat avautuvat alas laaksoon. Hotellista pääsee mäkeä alas kävellen tai rappuja pitkin rannalle ja Puerto Ricon ostoskeskukseen.
Hotelli koostuu kahdesta osasta – Atlantic ja Yaizasol
. Kummassakin hotelliosassa on oma pieni allasalue, jolla on talvikaudella lämmitetty uima-allas sekä aurinkotuolit ja -varjot. Täällä on mukava rentoua aurinkotuolissa loikoillen ja välillä pulahtaa virkistävään altaaseen. Molemmissa rakennuksissa on kattoterassi, jolla voit myös paistatella päivää aurinkotuolissa loikoillen.
Hotellin yhdistetty ravintola/allasbaari on molempien hotelliosien yhteiskäytössä. Täällä voit aloittaa päivän nauttimalla buffetaamiaisen ja päivän aikana voit myös tilata yksinkertaisia ruokia ja snackseja sekä virkistäviä juomia.
IG Nachosol Atlantic & Yaizasol by Servatur -hotellissa asut valoisassa ja raikkaassa huoneistossa tai kahden hengen huoneessa, jossa on mukava rentoutua ja viettää rauhallista lomaa. Kun haluat tutustua Gran Canarian saareen paremmin, suosittelemme osallistumaan Tjäreborgin opastetulle retkelle. Jos mieluummin kiertelet oman aikataulusi mukaan, voit vuokrata auton ja lähteä seikkailemaan omatoimisesti – täydellin tapa tutustua kanarialaisiin pikkukyliin.
Hotellissa on ikäraja 18 vuotta.

Muut tiedot

Rakennettu: 1988
Kunnostettu: 2018 (Atlantic) ja 2016 (Yaizasol)
Rakennuksia: 2
Kerroksia: 4 Atlanticissa ja 3 Yaizasolissa
Huoneita/huoneistoja: 74
Hissi (rajoitetusti) (Atlanticissa, mutta Yaizasolissa vain kattoterassille)
Vastaanotto
Matkatavarasäilytys
Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa
Sähköauton latauspiste

Nettiyhteys

WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
WiFi huoneissa sisältyy hintaan

Hotellin eri osissa nettiyhteyden nopeus vaihtelee.

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Moganin kunta veloittaa hotelliyöpymisistä turistiveron, jonka suuruus on 0,15 euroa per henkilö per yö. Vero maksetaan paikan päällä suoraan hotellille.

Hotellin virallinen luokitus on 4.

Asuminen

Siistit ja raikkaat huoneistot ja kahden hengen huoneet.
Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.

Yksiö ja parveke

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 25
  • Sijaitsee Atlantic-osassa
  • Yhdistetty olo- ja makuuhuone
  • Parveke
  • Ympäristön suuntaan
  • Keittonurkkaus (yksinkertainen)
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Minibaari (tyhjä)
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Kahvinkeitin

Yksiö, terassi allasalueelle päin

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 32
  • Sijaitsee Yaizasol-osassa
  • Yhdistetty makuu- ja olohuone
  • Terassi joka on yhteinenkahden muun huoneiston kanssa. Terassilta suora pääsy altaalle.
  • Allasalueelle päin
  • Keittonurkkaus
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Ruokailutila
  • Jääkaappi pakastelokerolla
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Leivänpaahdin

Yksiö, parveke ja rajoitettu merinäköala

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 25
  • Sijaitsee Atlantic-osassa
  • Yhdistetty makuu- ja olohuone
  • Parveke
  • Rajoitettu merinäköala
  • Keittonurkkaus (yksinkertainen)
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Minibaari (tyhjä)
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Kahvinkeitin

Yksiö ylimmässä kerroksessa, meren puolella

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 25
  • Sijaitsee Atlantic-osassa
  • Yhdistetty olo- ja makuuhuone
  • Parveke
  • Meren puolella
  • Keittonurkkaus (yksinkertainen)
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Minibaari (tyhjä)
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Kahvinkeitin

Kaksio ja parveke

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 26
  • Sijaitsee Yaizasol-osassa
  • Makuuhuone ja olohuone (ei ovea huoneiden välillä)
  • Parveke
  • Ympäristön suuntaan
  • Keittonurkkaus
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Ruokailutila
  • Jääkaappi
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Leivänpaahdin

Kaksio, parveke ja rajoitettu merinäköala

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 26
  • Sijaitsee Yaizasol-osassa
  • Olohuone ja makuuhuone
  • Parveke (aurinkotuolit ja -varjo)
  • Rajoitettu merinäköala
  • Keittonurkkaus
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Ruokailutila
  • Jääkaappi
  • Keittolevyt
  • Mikro
  • Leivänpaahdin

Kahden hengen huone, terassi

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 25
  • Sijaitsee Atlantic-osassa
  • Terassi
  • Ympäristön suuntaan
  • Minibaari (tyhjä)

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi
  • Yhden hengen vuoteet
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Huonepalvelu
  • Tallelokero
  • Silitysrauta ja -lauta (vastaanotossa)
  • Vedenkeitin
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku
  • Siivous (krt/vk): 5

Ruoka ja juoma

Hotellissa on yhdistetty ravintola ja allasbaari. Täällä voit päivän aluksi nauttia hyvän buffetaamiaisen ja päivän aikana voit myös tilata snackseja ja pientä syötävää.
  • Allasbaari, avoinna klo 12–17 (loka-huhtikuussa) ja klo 12–19 (touko-syyskuussa)
  • Yhdistetty ravintola ja allasbaari, jossa tarjoillaan buffetaamiainen klo 7.30–10.30 (lokakuu-huhtikuu) ja klo 8–11 (toukokuu-syyskuu) sekä pientä syötävää ja snackseja klo 12–17 (lokakuu-huhtikuu) ja klo 12–19 (toukokuu-syyskuu)

Ateriat hotellissa:

  • Aamiaisbuffet lisämaksusta
Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

Hotellissa on kaksi allasaluetta, yksi molemmissa hotelliosissa. Allasalueilla voit rentoutua ja loikoilla aurinkotuolilla, ja välillä on mukava pulahtaa uima-altaaseen virkistäytymään. Halutessasi voit myös paistatella päivää hotellin kattoterassilla.
  • Uima-allas 65 m² Atlantic-osassa, lämmitetty talvikaudella noin 22 asteeseen, veden lämpötila vaihtelee ulkolämpötilan mukaan.
  • Uima-allas 28 m² Yaizasol-osassa, lämmitetty talvikaudella noin 22 asteeseen, veden lämpötila vaihtelee ulkolämpötilan mukaan.
  • Poreallas, allasalueella Atlantic-osassa sekä kattoterasseilla
  • Aurinkotuolit uima-altaalla sekä kattoterasseilla
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet takuumaksu peritään (vaihdosta peritään lisämaksu)
  • Portaat tai tikkaat altaaseen – myös kaide (Atlantic-osassa)
Puerto Ricossa on 400 metriä pitkä hevosenkengän muotoinen hiekkaranta, jonka molemmissa päissä on aalloilta suojaava aallonmurtaja. Ranta on matala ja hyvinhoidettu, ja sen hiekka on vaaleaa ja hienojakoista. Täällä voit kokeilla monenlaisia aktiviteetteja ja vesiurheilulajeja. Rannan laidalla on laituri, jolta voi vuokrata aurinkotuoleja, jos haluat ottaa aurinkoa hiekattomassa ympäristössä. Pienen rantakadun varrella on muutama lounasravintola.

Amadoresin ranta

Läheisessä poukamassa sijaitsee Playa Amadores, Puerto Ricon sisarkohde, jossa on pitkä, valkea hiekkaranta. Kohteiden välissä on kävelytie, jota pitkin matka kestää noin 30 minuuttia. Kannattaa myös kävellä laituria pitkin ja katsella auringonlaskua!

Sijainti ja liikkuminen

Turistialuetta, paikallisliikennettä. Rappuja ja korkeuseroja hotellissa ja sen ympäristössä. Kylään pääset joko rappuja pitkin tai kävellen mäkiä alas.
  • Hotelli sijaitsee turistialueella
  • Paikallinen keskusta: 800 m (Puerto Ricon ostoskeskus)
  • Keskusta: 800 m (Puerto Ricon ostoskeskus)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 800 m (Playa de Puerto Rico)
  • Lentokenttä: 50 km (Las Palmas)
  • Lentokenttäbussi pysähtyy hotellin ulkopuolella.
Avenida Fuerteventura 15
35130 Puerto Rico
+34 928 562 470
nachosol@iguecar.com

Kuljetukset kohteeseen

Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset helposti ja varmasti perille Puerto Ricossa olevaan hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit ostaa ne lisämaksusta. Ajoaika bussilla Las Palmasin lähellä olevalta Gran Canarian lentokentältä Puerto Ricon hotelleihin kestää noin 1-2,5 h (n. 50 km) sen mukaan kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä on matkan varrella. Lentokenttäbussin tarkka ajoreitti määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan ja reitti päätetään paikan päällä. Lisätiedot saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.

Jos olet varannut reittilennoilla toteutettavan matkapaketin, suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

HINNAT JA VARAAMINEN