Novotel Edinburgh Centre

  • Kuntosali
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotelli

Novotel Edinburgh Centre on moderni ja tyylipuhdas hotelli keskellä Edinburghia. Pitkän kaupungilla vietety päivän päätteeksi voit rentoutua ja käydä virkistäytymässä uima-altaassa tai suunnista hotellin modernille kuntosalille treenaamaan. Illallisen voit nauttia hotellin tyylikkäässä ravintolassa, jossa...
  • Kuntosali
  • Ilmainen wifi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Ravintola1 kpl
  • Baari1 kpl
  • KuntosaliKyllä, sisältyy
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaEi
Kahden hengen Standard-huone

kesäkuu

15°
9°

heinäkuu

17°
11°

elokuu

17°
11°

syyskuu

15°
9°

lokakuu

12°
7°

Hotelli

Novotel Edinburgh Centre on moderni ja tyylipuhdas hotelli keskellä Edinburghia. Pitkän kaupungilla vietety päivän päätteeksi voit rentoutua ja käydä virkistäytymässä uima-altaassa tai suunnista hotellin modernille kuntosalille treenaamaan. Illallisen voit nauttia hotellin tyylikkäässä ravintolassa, jossa tarjoillaan myös aamiainen. Hotellilta on kävelymatka upealle Edinburghin linnalle sekä kaupungin vanhoihin kortteleihin, joissa voit kierrellä pitkin mukulakivikatuja ja ihailla keskiaikaista arkkitehtuuria. Myös viihtyisät ravintola-alue ja kuuluisa Princes Streetin ostoskatu ovat lähellä.

Muut tiedot

  • Rakennettu: 2003
  • Kunnostettu: 2018
  • Rakennuksia: 1
  • Kerroksia: 6
  • Huoneita/huoneistoja: 180
  • Hissi
  • Vastaanotto
  • Pesulapalvelu lisämaksusta
  • Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa

Nettiyhteys

  • Wifi koko hotellissa sisältyy hintaan
  • Wifi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Edinburghissa, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Kaikilta Edinburgissa yöpyviltä matkustajilta peritään majoituspaikasta ulos kirjautuessa majoitusvero (Transient Visitor Levy, TVL). Veron suuruus on enintään 5 % asumiskustannuksista. Tätä veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina kyseessä olevassa hotellissa/huoneistohotellissa paikan päällä. Ota meihin yhteyttä, jos haluat lisätietoa veron suuruudesta.

Virallinen luokitus puuttuu

Asuminen

Modernisti sisustetut huoneet.

Huonetyypit:
Kahden hengen Standard-huone (24 m²), 2-4 hengelle, joista 2 lasta

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Queen size -parivuode
  • Lisävuode - pedattava sohva
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Huonepalvelu
  • Tallelokero
  • Minibaari lisämaksusta
  • Vedenkeitin
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme, jossa suihku

Ruoka ja juoma

  • Yhdistetty baari ja ravintola

Ateriat hotellissa:

  • Aamiainen lisämaksusta

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Esteettömyys

Alta löydät hotellilta saamamme esteettömyystiedot. Jos tietoja ei ole kerrottu, emme ole niitä vielä saaneet. Huone tai huoneisto sekä kylpyhuone voivat olla osittain liikuntarajoitteisille soveltuvia paikallisten standardien mukaisesti, mutta ne eivät välttämättä vastaa pohjoismaisia esteettömyysvaatimuksia. Varmistaaksesi, että huone tai huoneisto vastaa juuri sinun tarpeitasi, suosittelemme ottamaan yhteyttä suoraan hotelliin. Pyörätuolia käyttävien tai muiden liikuntarajoitteisten vieraiden pääsyä hotellin kaikkiin tiloihin ja palveluihin ei voida taata. Lisätietoa hotellin sijainnista ja ympäristöstä voit lukea kohdasta "Sijainti ja liikkuminen". Lisätietoja esimerkiksi avustuspalveluista, kuljetuksista ja apuvälineistä voit lukea Matkat toimintarajoitteisille -sivuilta.

Hissi
Kyllä

Hotellissa

Onko hotellialue esteetön (ramppi tai hissi)?

Uiminen

  • Sisäuima-allas
  • Poreallas

Kuntoilu ja aktiviteetit

  • Kuntosali
  • Sauna

Sijainti ja liikkuminen

Kaupunkiliikennettä.

  • Hotelli sijaitsee keskustassa
  • Paikallinen keskusta: 0 m (Edinburgh)
  • Keskusta: 0 m (Edinburgh)
  • Julkinen liikenne: 100 m – 200 m bussipysäkille (Lauriston Place ja
    Chalmers Street)
  • Lentokenttä: 16 km (Edinburgh)

80 Lauriston Place
EH3 9DE Edinburgh
+44 131 656 35 00
h3271@accor.com

Kuljetukset kohteeseen

Suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen, jotta pääset sujuvasti hotelliisi. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Ajoaika lentokentältä kaupungin keskustaan on n. 25 min (n. 16 km), riippuen muusta liikenteestä. Kentältä pääsee keskustaan kätevästi lentokenttäbussilla tai taksilla.

Hinnat ja varaaminen