My Story Hotel Tejo

  • Ilmainen WiFi huoneissa/huoneistoissa

Hotelli

My Story Hotel Lisboa Tejo on suosittu hotelli, jossa on mukava ja viehättävä tunnelma. Hotelli sijaitsee hyvällä paikalla Lissabonin sydämessä, vanhassa ja charmikkaassa Baixan historiallisessa kaupunginosassa. Asut lähellä vilkasta Rossio-aukiota, joka on yksi kaupungin suosituimmista kohtaamispaikoista....
  • Ilmainen WiFi huoneissa/huoneistoissa

Hotellitiedot

  • Baari1 kpl
  • KuntosaliEi
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaKyllä

Hotelli

My Story Hotel Lisboa Tejo on suosittu hotelli, jossa on mukava ja viehättävä tunnelma. Hotelli sijaitsee hyvällä paikalla Lissabonin sydämessä, vanhassa ja charmikkaassa Baixan historiallisessa kaupunginosassa. Asut lähellä vilkasta Rossio-aukiota, joka on yksi kaupungin suosituimmista kohtaamispaikoista. Hotellista on helppo kävellä monille Lissabonin nähtävyyksille, museohin, ravintoloihin ja ostosalueille. Voit myös hypätä raitiovaunuun tai metroon ja lähteä tutustumaan muihin kaupunginosiin.

My Story Hotel Lisboa Tejossa asut tyylikkäästi sisustetussa huoneessa, jossa on kaikki rentouttavaan oleskeluun tarvittavat mukavuudet. Kun varaat aamiaisen matkavarauksen yhteydessä, saat nauttia buffetaamiaisen hotellin ravintolassa joka aamu. Kun palaat hotellille kaupungilla vietetyn päivän jälkeen, hotellin baarissa on mukava rentoutua.

My Story Hotel Lisboa Tejo on suosittu hotelli, joka tarjoaa sinulle ikimuistoisen kokemuksen Lissabonissa.

Muut tiedot

  • Kunnostettu: 2003
  • Rakennuksia: 1
  • Kerroksia: 5
  • Huoneita/huoneistoja: 58
  • Hissi
  • Vastaanotto
  • Pesulapalvelu lisämaksusta

Nettiyhteys

  • WiFi vastaanotossa/aulassa sisältyy hintaan
  • WiFi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa lomakohteessasi, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Lissabonissa yöpyviltä peritään turistivero 4 euroa/henkilö/yö, riippumatta hotelliluokituksesta. Vero maksetaan suoraan hotellista/majoituspaikasta uloskirjautuessa. Vero ei koske alle 12-vuotiaita.

Virallinen luokitus puuttuu

Asuminen

Hyvällä maulla sisustetut huoneet.

Huonetyypit:
Yhden hengen huone
Huone 2-3 hengelle

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi (säädetään keskitetysti)
  • Yhden hengen vuoteet tietyissä huoneissa
  • Kapea parivuode (grand lit) tietyissä huoneissa
  • Tv (paikalliset kanavat)
  • Huonepalvelu klo 18.00-24.00
  • Kokolattiamatto
  • Tallelokero lisämaksusta
  • Minibaari lisämaksusta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme, jossa suihku
  • Siivous (krt/vk): 3

Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.

Ruoka ja juoma

  • Aamiaishuone

Ateriat hotellissa:

  • Aamiainen lisämaksusta

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

Vain lyhyen junamatkan päässä Lissabonin kaupungin sykkeestä sijaitsee kaksi viehättävää rantakohdetta, Estoril ja Cascais. Lissabonilaiset tulevat itse tänne viikonlopunviettoon kesällä. Täällä voit loikoilla kuusi kilometriä pitkällä hiekkarannalla ja nauttia eteläeurooppalaisesta tunnelmasta ja lämmöstä. Estoril on näistä ylellisempi kohde, sillä täällä on kasino ja hienoja ravintoloita, kun taas Cascais on rauhallisempi kalastajakylä.

Sijainti ja liikkuminen

Kaupunkiliikennettä.

  • Paikallinen keskusta: 0 m (Lissabon, Baixa)
  • Keskusta: 0 m (Lissabon, Baixa)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 25 km (Costa da Caparica)
  • Julkinen liikenne: 50 m raitiovaunupysäkille
  • Lentokenttä: 6 km (Lissabon)

Rua dos Conde de Monsanto 2
1100-408 Lisbon
+351 218 866182
tejo@evidenciahoteis.com

Kuljetukset kohteeseen

Suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen, jotta pääset sujuvasti hotelliisi. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Ajoaika Lissabonin lentokentältä keskustan hotelleihin on n. 30 min (n. 6 km), riippuen muusta liikenteestä.

Hinnat ja varaaminen