Hotel Florida on moderni hotelli, jonka huoneet ovat viihtyisästi sisustetut. Hotellin baarissa on mukava rentoutua kaupungilla vietetyn pitkän päivän
jälkeen. Mutta jos energiaa on vielä jäljellä, voit hikoilla vaikkapa kuntosalilla. Hotel Florida sijaitsee keskeisellä paikalla
Lissabonissa, kuuluisan Marquês de Pombal -aukion laidalla ja
lähellä Eduardo VII -puistoa. Asut mukavasti lähellä pääkaupungin monipuolista ravintolatarjontaa, ostosmahdollisuuksia ja nähtävyyksiä. Jos haluat lähteä Baixaan, joka on Lissabonin vanhempi kaupunginosa, sijaitsee se muutaman kilometrin päässä hotellista. Rannalle on pidempi matka, noin 20 km.
Lisätiedot
Rakennettu 1962
Kunnostettu 2008
1 rakennus(ta)
9 kerros(ta)
72 huonetta/huoneistoa
Hissi
Vastaanotto
Pesulapalvelu lisämaksusta
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa lomakohteessasi, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.
Verot & maksut
Kaikilta kaupungissa yöpyviltä peritään majoituspaikasta ulos kirjautuessa majoitusvero, jonka suuruus n. 2 €/hlö/yö, enintään 14 €/hlö. Vero ei koske alle 12-vuotiaita.
Veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina kyseessä olevassa hotellissa paikan päällä.
Muutokset ovat mahdollisia ilman eri ilmoitusta.