Hotelli
Sol Oasis Marrakechissa yhdistyvät harmonisella tavalla marokkolainen perinne ja moderni mukavuus. Hotelli sijaitsee rauhallisessa ympäristössä vilkkaan Marrakechin laitamilla.
Asut mukavassa huoneessa, jonka sisustuksessa on käytetty paikallisia värejä ja nykyaikaista designia. Hotellin allasalueella voit käydä rauhallisella aamu-uinnilla, kun taas lapset viihtyvät iltapäivisin loiskuttelualtaassa. Nälän kurniessa vatsanpohjassa, tarjolla on maukkaita aterioita, joissa on ripaus paikallista ja kansainvälistä otetta.
Hotellin pienimmät vieraat voivat pitää hauskaa kansainvälisessä lastenkerhossa. Aikuiset voivat puolestaan pelata tennistä tai hikoilla hotellin kuntosalilla. Golfin ystäville on lähistöllä useita erinomaisia golfkenttiä, joilla on nautinto pelata muutama kierros Marokon auringon alla.
Aktiivisen päivän jälkeen voit hemmotella itseäsi jollakin hyvää tekevällä hoidolla hotellin spa-osastolla – sitten oletkin valmis nauttimaan illan viihdeohjelmasta.
Muut tiedot
- Kerroksia: 2
- Huoneita/huoneistoja: 211
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Marokon viranomaiset perivät majoitusveron kaikilta hotelleissa ja huoneistohotelleissa yöpyviltä majoituspaikasta ulos kirjautuessa. Vero ei koske alle 2-vuotiaita lapsia. Veroa ei voida periä matkan hinnassa ennen matkaa, vaan maksu suoritetaan aina paikan päällä hotellissa.
Hinta per henkilö/yö:
1-4,5 euroa hotelliluokituksesta riippuen
Huomioi, että Tjäreborgin hotelliluokitus saattaa poiketa virallisesta marokkolaisesta luokituksesta, jonka mukaan vero määräytyy.
Virallinen luokitus puuttuu



