Hotelli
Gloria Palace Royal Hotel & Spa on tyylikäs, kaunis ja korkeatasoinen hotelli, joka sijaitsee ylhäällä rinteessä Playa de Amadoresissa. Hotellista avautuvat kauniit näkymät merelle ja valkoiselle hiekkarannalle.
Hotellin kutsuvilla uima-altailla on mukava viettää rentouttavia hetkiä aurinkotuolissa loikoillen ja välillä pulahtaa viilentävään altaaseen. Lapsille on kaksi lastenallasta. Jos haluat uida meressä, voit pääset hissillä alas rannalle johtavalle päätielle.
Gloria Palace Royal Hotel & Spassa on kaksi ravintolaa ja useita baareja. Buffetravintolassa tarjoillaan päivittäin runsas buffetaamiainen, lounas ja illallinen, ja hotellin à la carte -ravintolassa voit nauttia illallisella huolella valmistettuja espanjalaisia ruokia. Hotellin baareista voit tilata erilaisia virkistäviä juomia ja raikkaita cocktaileja. Tietyissä baareissa on iltaisin viihdeohjelmaa.
Jos haluat viettää hemmotteluhetken, suosittelemme käymään hotellin hienolla spa-osastolla, josta voit varata hyvää tekeviä käsittelyjä. Kun mielesi tekee treenata lomasi aikana, voit käydä kuntosalilla tai osallistua ryhmäliikuntatunneille. Lapsille on leikkipaikka ja kansainvälinen lastenkerho, jossa lapset voivat osallistua hauskoihin aktiviteetteihin ja tutustua uusiin kavereihin.
Gloria Palace Royal Hotel & Spassa asut tyylikkäässä ja kauniisti sisustetussa huoneistossa tai sviitissä, jossa on parveke ja merinäköala.
Europa-ostoskeskus sijaitsee sunsaan kilometrin päässä hotellista, ja kun kaipaat suurempaa ostos- ja ravintolatarjontaa, suosittelemme menemään Puerto Ricon ostoskeskukseen. Kun haluat tutustua Gran Canarian saareen paremmin, voit osallistua jollekin opastetuista retkistämme joko maalla tai merellä.
Hotellin spa on suljettu 13.4.–19.4.2026 huoltotöiden vuoksi.
Muut tiedot
- Rakennettu: 2007
- Kunnostettu: 2020 kaikkien huoneistojen keittonurkkaukset, huoneistot kunnostettiin 2008
- Rakennuksia: 4
- Kerroksia: 5
- Huoneita/huoneistoja: 197
- Hissi
- Vastaanotto
- Matkatavarasäilytys
- Pesulapalvelu lisämaksusta
- Pankkiautomaatti
- Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Moganin kunta veloittaa hotelliyöpymisistä turistiveron, jonka suuruus on 0,15 euroa per henkilö per yö. Vero maksetaan paikan päällä suoraan hotellille.
Hotellin virallinen luokitus on 4,5.






