Ona Princesa Playa

  • Ilmainen WiFi koko hotellissa
Katso saatavilla olevat huoneet
skip links

Hotelli

Ona Princesa Playa on viihtyisä huoneistohotelli hyvällä paikalla Marbellan rantapromenadin varrella. Täällä asut yksinkertaisesti sisustetussa huoneistossa, jossa voit myös halutessasi itse laittaa ruokaa, jos et joka päivä halua käydä ulkona syömässä jossakin Marbellan monista ravintoloista. Kaupungissa on...
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Uima-allas
    On
  • Baari
    On
  • Hissi
    Kyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissa
    Kyllä
  • Paikallinen keskusta
    200 m
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus
    25 m
Esimerkki huoneistosta, jossa olo- ja makuuhuone

Hotelli

Ona Princesa Playa on viihtyisä huoneistohotelli hyvällä paikalla Marbellan rantapromenadin varrella. Täällä asut yksinkertaisesti sisustetussa huoneistossa
, jossa voit myös halutessasi itse laittaa ruokaa, jos et joka päivä halua käydä ulkona syömässä jossakin Marbellan monista ravintoloista. Kaupungissa on monipuolinen valikoima erilaisia
ravintoloita, joissa on tarjolla kaikkea mahdollista perinteisistä espanjalaisista ruuista kansainvälisiin annoksiin. Hotellissa on myös baari, josta voit tilata snackseja ja juomia, mikäli jano tai nälkä yllättää.
Yksi hotellin kohokohdista on ihana aurinkoterassi sekä pieni uima-allas hotellin katolla. Täältä avautuvat kauniit näköalat merelle ja kaupungin suuntaan. Kattoterassilla voit paistatella päivää ja loikoilla aurinkotuolilla ja pulahtaa välillä altaaseen virkistäytymään. Ona Princesa Playa on erinomainen valinta sinulle, joka halut tutustua Marbellan nähtävyyksiiä ja aktiviteetteihin. Hotellista on vain lyhyt käveymatka Marbellan keskustaan, jossa voit käydä ostoksilla eri putiikeissa, tutustua historiallisiin nähtävyyksiin tai muuten vain kierrellä ympäriinsä pitkin viehättäviä kujia. Kaupungin vilkas kävelykatu Avenida del Mar sekä Vanhankaupungin viehättävä Plaza los Naranjos, Appelsiinitori, on myös vain parinsadan metrin päässä.
Ona Princesa Playassa pääset nauttimaan Marbellan parhaimmista puolista, halusitpa sitten rentouttavaa tai seikkailuntäyteisen loman.
Hotelli oli aikaisemmin nimeltään Princesa Playa.

Muut tiedot

Rakennettu: 1987
Kunnostettu: 2017
Rakennuksia: 1
Kerroksia: 8
Huoneita/huoneistoja: 100
Hissi
Vastaanotto
Pesulapalvelu lisämaksusta
Pysäköinti hotellin lähellä sijaitsevassa parkkihallissa on maksullinen

Nettiyhteys

WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
WiFi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgilla ei ole henkilökuntaa Costa del Solilla, mutta voit soittaa meille ympäri vuorokauden, jos tarvitset apua.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Virallinen luokitus puuttuu

Asuminen

Huoneistot, joissa yhdistetty olo- ja makuuhuone (n. 40 m²), tai erillinen olo- ja makuuhuone (n. 40 m²). Huoneistoista on näköalat ympäristön suuntaan, ne sijaitsevat eri kerroksissa, ja huoneistojen koot ja pohjaratkaisut vaihtelevat. Huoneisoissa on vaatimaton äänieristys.

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi (säädetään keskitetysti)
  • Parveke tai terassi
  • Yhden hengen vuoteet
  • Lisävuode - pedattava sohva
  • Vauvansänky (rajoitettu määrä)
  • Tv (paikalliset kanavat)
  • Tallelokero lisämaksusta
  • Keittonurkkaus
  • Keittolevyt
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Jääkaappi
  • Suihku
  • Siivous (krt/vk): 7
Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.

Ruoka ja juoma

  • Yhdistetty baari ja kahvila, jossa tarjolla snackseja, avoinna klo 08.00-16.00

Ateriat hotellissa:

  • Aamiainen lisämaksusta
Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

  • Uima-allas 45 m2
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet takuumaksu peritään, pyyhkeen vaihdosta peritään maksu
Marbellassa on kilometrejä pitkä ja matala hiekkaranta.

Sijainti ja liikkuminen

Ranta- ja kaupunkialuetta, vähäistä liikennettä. Vähän liikennöity tie hotellin ja rannan välillä. Tasoeroja, raput rannalle.
  • Hotelli sijaitsee ranta-alueella
  • Paikallinen keskusta: 200 m (Marbella)
  • Keskusta: 200 m (Marbella)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 25 m (Marbella)
  • Julkinen liikenne: 200 m bussi
  • Lentokenttä: 50 km (Malaga)
Duque de Ahumada, Paseo Maritimo
29600 Marbella
+34 952 820 944
hprincesa@spa.es

Kuljetukset kohteeseen

Suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen, jotta pääset sujuvasti hotelliisi. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Ajoaika Malagan lentokentältä Marbellaan on n. 1 tunti (n. 50 km), riippuen muusta liikenteestä.

HINNAT JA VARAAMINEN