Hanian kaupunki Kreetalla mereltä päin kuvattuna

Egyptin taikaa – jooga- ja hyvinvointiloma

Matkakohde: Makadi Bay, Egypti

Lähtö: Helsinki

Ajankohta: 28.1.–4.2.2027

Hinta alk.: 1 307,- sisältäen All Inclusiven

Tervetuloa taianomaiseen Egyptiin all inclusive -jooga- ja hyvinvointilomalle.

Ilmoittaudu mukaan

Lisätietoa

Hintaan sisältyy:

  • Edestakaiset lennot Helsingistä Egyptiin
  • Matkatavarat lennoilla (15 + 5 kg)
  • Ateriat lennoilla (kolmen ruokalajin Sunclass Menu)
  • Lentokenttäkuljetukset kohteessa
  • Majoitus 7 vuorokautta valitussa huonetyypissä
  • Monipuolinen viikko-ohjelma

Lisää käytännön tietoa matkasta

Matkan sisältö ja ohjelma

Tällä lomalla pääset nauttimaan monipuolisista joogaharjoituksista aamuin ja illoin. Aamuisin aloitamme päivän virkistävällä ja dynaamisellakin joogalla, joka usein pohjautuu kundaliini-, Vinyasa Flow- tai hathajoogaan. Iltaisin pysähdymme itsemme ääreen auringonlaskun aikaan lempeiden harjoitusten parissa, joissa keskiössä ovat usein yin-jooga, hengitys- ja meditaatioharjoitukset. Harjoitukset ovat monipuolisia ja sisältävät asanaharjoitusten lisäksi myös hengitysharjoituksia sekä loppurentoutuksen/meditaation.

Pääset sukeltamaan loman aikana myös Egyptin mysteerien pariin vapaamuotoisen tietoiskun parissa. Tämä tietoisku pidetään hotellin rannalla, joten pääset nauttimaan merestä ja auringosta samalla kun tutustut Egyptin myytteihin. Egyptin myytit näkyvät välillä myös joogatuntien teemoissa tai asanoissa/meditaatioharjoituksissa. Jos tahdot matkustaa historian äärelle, vapaapäivänä, jolloin meillä ei ole yhteisiä joogaharjoituksia, sinulla on mahdollisuus osallistua esimerkiksi Tjäreborgin järjestämälle unohtumattomalle Luxorin kokopäiväretkelle lisämaksusta.

Ohjaaja

Hanna Liikka

Hanna on kokenut joogaopettaja, joka on toiminut täysipäiväisenä liikuttajana vuodesta 2010 lähtien. Monipuolisen joogakoulutuksen lisäksi Hanna on muun muassa lisensoitu Personal Trainer, kuntosalivalmentaja, pilates- ja meditaatio-ohjaaja.

“Koen elämäntehtäväkseni auttaa ihmisiä voimaan paremmin. Tällä hetkellä jooga on minulle siihen tärkein väylä. Mottoni on, että jooga kuuluu kaikille. Yhdessä löydämme jokaiselle keholle ja mielelle sopivan tavan harjoittaa joogaa. Ohjaajana olen monipuolinen, valoisa ja selkeä. Vahvuutenani on osata luoda tila, jossa on turvallinen ja helppo olla. Ymmärrän, että minun totuuteni ei ole universaali totuus. Ymmärrän ihmisten ja kehojen erilaisuuden. Olen nöyrä ja ymmärrän, etten ole koskaan valmis. Tämä saa minut opiskelemaan koko ajan uutta ja myös tuomaan uusia oppeja käytäntöön asiakkaideni iloksi.”

Päätyökseen Hanna ohjaa joogakursseja lähi- ja etäopetuksena.

Hannan kotisivut:
Hanna liikkuu
Hanna Liikka

Hotelli

Makadi Spa

Makadi Spa on tyylikäs aikuisille suunnattu All Inclusive -hotelli rauhallisella alueella Makadi Bayn rannalla. Täällä voit viettää joogatuntien välissä rentouttavaa päivää kauniilla allasalueella tai suunnata alas hotellin alapuolella sijaitsevalle rannalle. Sekä hotellin allasalueella että rannalla on ilmaiset aurinkotuolit ja -varjot.

All Inclusive sisältyy matkan hintaan. Hotellissa on kaksi buffetravintolaa sekä useampi á la carte -ravintola. All Inclusive on voimassa myös naapurihotellien ravintoloissa sekä osassa läheisen Makadi Mall -ostoskeskuksen ravintoloista, joissa on tarjolla mm. Lähi-idän alueen, kiinalaisen ja italialaisen keittiön herkkuja.

Ikäraja hotelliin on 18-vuotta.

Lisää hotellista

Lisätietoa matkasta

Matkan hinta

1307,-/henkilö – Juniorsviitti, jaettu matkakumppanin kanssa
1537,-/henkilö – Juniorsviitti, yhden henkilön käyttöön

Jos olet lähdössä yksin matkalle, sinun tulee varata huone omaan käyttöösi. Matkalle ei voi varata paikkaa jaetussa huoneessa (nais -ja miespaikat).
Lisätietoja matkasta: groups@tjareborg.fi

Lisämaksusta

Matkalle mukaan

Mukaan matkalle tarvitset mukavat liikkumiseen sopivat vaatteet, oman joogamaton, juomapullon, aurinkovoidetta ja kevyen fleecepeiton. Ulkoalustoilla saattaa olla aamuisin kosteaa, joten ekstrapyyhe maton alla on kätevä. Varaa halutessasi mukaasi myös muistiinpanovälineet workshopia varten.

Hyvä tietää

  • Paikat matkalle täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä, joten varaa paikkasi ajoissa, jotta mahdut mukaan. Tämän matkan toteutumiseen tarvitaan vähintään 10 osallistujaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.
  • Matkan varausmaksu 200,-/hlö maksetaan 2 vuorokauden kuluessa tilauksesta. Matkustajaa sitova sopimus syntyy, kun varausmaksu on maksettu viimeistään eräpäivänä.
  • Matkan loppumaksu maksetaan 45 päivää ennen matkaa. Lisätietoa maksamisesta

Noudatamme yleisiä matkapakettiehtoja sis. Tjäreborgin lisä- ja erityisehdot. Ennen varauksen vahvistamista pyydämme tutustumaan huolellisesti matkaehtoihin.

Sunclass Airlines

Lennot

Lentoyhtiö: Sunclass Airlines

Menomatka: Torstai 28.1.2027

Helsinki (HEL) klo 10.05 – Hurghada (HRG) klo 15.30

Paluumatka: Torstai 4.2.2027

Hurghada (HRG) klo 16.50 – Helsinki (HEL) klo 22.35

Pidätämme oikeuden lentoaikataulujen muutoksiin. Voimassaolevat lentoaikataulut voi tarkistaa Omilta sivuilta tai Tjäreborgin sovelluksesta.

Yhteystiedot

Tjäreborgin ryhmämyynti

Sähköposti: groups@tjareborg.fi

Puhelin: 09 123 7681 (ma-to klo 10-12)

Ilmoittaudu mukaan