Ulkouima-allas, jota ympäröivät aurinkotuolit ja aurinkovarjot, taustalla hotelli ja palmuja. (Tekoälyn luoma teksti)
pareille ja aikuisille

Servatur Las Buganvillas

  • Ikäraja 18 vuotta
  • All Inclusive lisämaksusta
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa

Hotelli

Servatur Las Buganvillas on viehättävä, pienempi huoneistohotelli, jossa on viihtyisä allasalue. Aikuisille sopiva hotelli sijaitsee Europa-ostoskeskuksen vieressä, ylhäällä rinteessä Puerto Ricon keskustan yläpuolella. Servatur Las Buganvillas -hotellin allasalue on hotellivieraiden luonnollinen...
  • Ikäraja 18 vuotta
  • All Inclusive lisämaksusta
  • Ilmainen WiFi koko hotellissa

Hotellitiedot

  • Lämmitetty uima-allas tiettyinä kuukausina1 kpl
  • LastenallasEi
  • Baari1 kpl
  • HissiKyllä
  • Ilmastointi kaikissa huoneissa/huoneistoissaKyllä
  • Paikallinen keskusta50 m
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus1,5 km
Ulkouima-allas aurinkotuolien ja varjojen ympäröimänä, taustalla palmuja. (Tekoälyn luoma teksti)
Kuva ravintolasta, jossa ulkona istuma-alue ja lasiseinät. (Tekoälyn luoma teksti)
Parveke, jossa aurinkotuoleja ja pöytä tuoleineen, näkymä uima-altaalle ja palmuihin. (Tekoälyn luoma teksti)

Hotelli

Servatur Las Buganvillas on viehättävä, pienempi huoneistohotelli, jossa on viihtyisä allasalue. Aikuisille sopiva hotelli sijaitsee Europa-ostoskeskuksen vieressä, ylhäällä rinteessä Puerto Ricon keskustan yläpuolella. Servatur Las Buganvillas -hotellin allasalue on hotellivieraiden luonnollinen tapaamispaikka, jossa on mukava rentoutua aurinkopuolissa loikoillen ja välillä pulahtaa altaaseen, joka on lämmitetty talvikaudella. Hotellin suositusta allasbaarista voit tilata juomia sekä yksinkertaisempia ruoka-annoksia.

Servatur Las Buganvillas -hotellissa asut valoisassa ja hienossa kaksiossa, joka sijaitsee hotellin allasalueen puolella. Jos haluat viettää helpon loman, varaa joko aamiainen, puolihoito tai All Inclusive jo matkavarauksen yhteydessä.

Servatur Las Buganvillas -hotellin vieraat voivat käyttää kaikkia Servatur Edénin palveluja. Servatur Edénissä tarjoillaan myös kaikki ateriat, jos olet ostanut ateriapaketin.

Hotellia vastapäätä sijaitsevassa Europa-ostoskeskuksessa on runsaasti ravintoloita ja kauppoja. Jos kaipaat laajempaa tarjontaa, Puerto Ricon ostoskeskukseen pääsee mäkeä alas joko kävellen tai taksilla.

Hotellissa on ikäraja 18 vuotta.

Muut tiedot

Sisään- ja uloskirjautuminen tapahtuu Servatur Edén -sisarhotellin vastaanotossa, jonne on noin 80 metriä hotellien välillä olevaa kävelytietä pitkin. Korkeuseroja hotellien välillä, rappuja, ramppi sekä hissi.

Jos haluat pysäköidä auton hotellissa, saat avaimen Servatur Edénin vastaanotosta. Avaimesta peritään 10 euron takuumaksu.

  • Rakennettu: 1986
  • Kunnostettu: 2020 (huoneistot sekä allasalue)
  • Rakennuksia: 1
  • Kerroksia: 2
  • Huoneita/huoneistoja: 36
  • Hissi
  • Vastaanotto Servatur Edénissä
  • Matkatavarasäilytys Servatur Edénissä
  • Itsepalvelupesula lisämaksusta Servatur Edénissä
  • Pysäköinti hotellialueella on ilmainen vapaiden paikkojen puitteissa (takuumaksu avaimesta)

Nettiyhteys

  • WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
  • WiFi huoneissa sisältyy hintaan

Palvelumme kohteessa

Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.

Hyvä tietää

Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.

Verot & maksut

Moganin kunta veloittaa hotelliyöpymisistä turistiveron, jonka suuruus on 0,15 euroa per henkilö per yö. Vero maksetaan paikan päällä suoraan hotellille.

Hotellin virallinen luokitus on 3,5.

Asuminen

Valoisat kaksiot.

Katso huoneistosi sijainti hotellialueella.

Siivouspäivinä lattiat lakaistaan, sängyt pedataan, roskakorit tyhjennetään, tasot pyyhitään ja kylpyhuone siistitään. Pyyhkeet vaihdetaan yleensä 1–3 kertaa viikossa ja vuodevaatteet harvemmin.

Kaksio, iso parveke allasalueelle päin

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 33
  • Huoneistokoodi A22LBP
  • Olohuone ja makuuhuone
  • Parvekkeella kaksi aurinkotuolia ja yksi aurinkotuoli
  • Parveke (12 m²)
  • Allasalueelle päin
  • Yhden hengen vuoteet

Kaksio, iso terassi allasalueelle päin

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 36
  • Huoneistokoodi A22PLT
  • Olohuone ja makuuhuone
  • Terassilla kaksi aurinkotuolia
  • Aurinkovarjon saa vastaanotosta pyydettäessä
  • Terassi (14 m²)
  • Allasalueelle päin
  • Yhden hengen vuoteet

Kaksio, parveke allasalueelle päin

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 21
  • Huoneistokoodi A22POB
  • Olohuone ja makuuhuone
  • Parveke (6-10 m²)
  • Allasalueelle päin
  • Yhden hengen vuoteet tietyissä huoneissa
  • Queen size -parivuode tietyissä huoneissa (150 x 200 cm)

Kaksio, pieni terassi/ulkotila

  • 2 hengelle
  • Koko (m²): 25
  • Huoneistokoodi A22TER (huoneistojen numerot 8 ja 11)
  • Olohuone ja makuuhuone
  • Pieni terassi/ulkotila (n. 2,5 m²) katon alla. Terassin yhteydessä on avoin tila, joka on yhteinen vireisten huoneistojen kanssa. Terassi/ulkotila näkyy kuvissa.
  • Allasalueelle päin – huoneet sijaitsevat rakennuksen kauimmaisessa nurkassa
  • Queen size -parivuode (150 x 200 cm)

Kaikissa huoneissa/huoneistoissa:

  • Ilmastointi olohuoneessa
  • Tv (satelliittikanavat)
  • Laattalattia
  • Tallelokero lisämaksusta ja takuumaksu peritään
  • Keittonurkkaus
  • Keittolevyt
  • Yksinkertainen keittovarustus
  • Jääkaappi pakastelokerolla (pieni)
  • Mikro
  • Leivänpaahdin
  • Vedenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku
  • Siivous (krt/vk): 5

Ruoka ja juoma

Servatur Las Buganvillas -hotellin allasbaarista voit tilata juomia, yksinkertaisia ruokia ja snackseja.

Kaikki etukäteen lisämaksusta varatut ateriat tarjoillaan Servatur Edén -sisarhotellissa, joka sijaitsee noin 80 metrin päässä. Hotellien välillä pääsee liikkumaan kävelytietä pitkin.

  • Allasbaari, josta voi tilata yksinkertaisia ruokia ja snackseja, avoinna klo 10–18 (talvikaudella) ja klo 11–19 (kesäkaudella)

Myös seuraavat sisar-/naapurihotellin palvelut ovat käytettävissäsi:

  • Buffetravintola Servatur Edén -hotellissa, avoinna aamiaisaikaan klo 8-10.30, lounasaikaan klo 12.30–14.30 ja illallisaikaan klo 18.30–21.30
  • Minimarket Servatur Edén -hotellissa
  • Allasbaari Servatur Edén -hotellissa

Ateriat hotellissa:

  • Aamiaisbuffet lisämaksusta
  • Puolihoito lisämaksusta
  • All Inclusive lisämaksusta
  • Juhla-ateria sisältyy hintaan jouluaattona All Inclusiven ja puolihoidon ostaneille
  • Juhla-ateria sisältyy hintaan uudenvuodenaattona All Inclusiven ja puolihoidon ostaneille

All Inclusive

Hotellin All Inclusiveen sisältyy:

  • Aamiainen, lounas ja illallinen. Kaikki ateriat tarjoillaan buffetista Servatur Edén -hotellissa
  • Lounaalla ja illallisella sisältyy ruokajuomana vesi, virvoitusjuoma sekä paikallinen olut ja viini
  • Vesi, kahvi, tee ja virvoitusjuoma sekä paikalliset alkoholijuomat Las Buganvillasissa
  • Vesi, kahvi, tee ja virvoitusjuoma sekä paikalliset alkoholijuomat Servatur Edén -hotellissa klo klo 11–23.30
  • Jäätelöä Servatur Edén -hotellin allasbaarista klo 11–17
  • All Inclusive voimassa alkaen: sisäänkirjautuminen
  • All Inclusiven viimeinen voimassaoloaika: hotellista poislähtöön asti

Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saavuttuasi hotelliin. Jos olet varannut ateriapaketin, sen sisältö sekä ravintoloiden aukioloajat saattavat muuttua ilman ennakkoilmoitusta.

Uiminen

Hotellin viihtyisällä allasalueella on uima-allas, aurinkotuolit ja -varjot.

  • Uima-allas 94 m² (syvyys 140 cm), lämmitetty loka-huhtikuussa, n. 25 astetta. Veden lämpötila vaihtelee ulkolämpötilan mukaan.
  • Aurinkotuolit uima-altaalla
  • Aurinkovarjot altaalla
  • Uimapyyhkeet takuumaksu peritään - haetaan hotelli Edenin vastaanotosta
  • Portaat tai tikkaat altaaseen – myös kaide

Rannat

Puerto Ricossa on 400 metriä pitkä hevosenkengän muotoinen hiekkaranta, jonka molemmissa päissä on aalloilta suojaava aallonmurtaja. Ranta on matala ja hyvinhoidettu, ja sen hiekka on vaaleaa ja hienojakoista. Täällä voit kokeilla monenlaisia aktiviteetteja ja vesiurheilulajeja. Rannan laidalla on laituri, jolta voi vuokrata aurinkotuoleja, jos haluat ottaa aurinkoa hiekattomassa ympäristössä. Pienen rantakadun varrella on muutama lounasravintola.

Amadoresin ranta

Läheisessä poukamassa sijaitsee Playa Amadores, Puerto Ricon sisarkohde, jossa on pitkä, valkea hiekkaranta. Kohteiden välissä on kävelytie, jota pitkin matka kestää noin 30 minuuttia. Kannattaa myös kävellä laituria pitkin ja katsella auringonlaskua!

Sijainti ja liikkuminen

Rappuja ja tasoeroja. Turistialuetta, ajoittain häiritsevää paikallisliikennettä. Europa-ostoskeskuksesta kantautuvat katu- ja baarielämän äänet häiritsevät iltaisin.

Lentokenttäbussi jättää vieraat ja matkatavarat Servatur Edén -sisarhotelliin ja myös hakee Servatur Edénistä. Hotellien välillä on noin 80 metriä kävelytietä pitkin. Korkeuseroja hotellien välillä, portaita, ramppi sekä hissi.

  • Hotelli sijaitsee turistialueella
  • Paikallinen keskusta: 50 m (Europa-ostoskeskus)
  • Keskusta: 3 km (Puerto Ricon ostoskeskus)
  • Lähin ranta / uintimahdollisuus: 1,5 km (Playa de Amadores)
  • Julkinen liikenne: 2 km (bussiasema)
  • Sisar-/naapurihotelli: 80 m (Servatur Edén)
  • Lentokenttä: 50 km (Las Palmas)
  • Lentokenttäbussi pysähtyy Servatur Edén-hotellin ulkopuolella (noin 80 m).

Calle Timanfaya 17
35130 Puerto Rico
+34 928 560 215
edenbuganvillas@servatur.com

Kuljetukset kohteeseen

Tjäreborgin lentokenttäkuljetuksella pääset helposti ja varmasti perille Puerto Ricossa olevaan hotelliisi. Lentokenttäkuljetukset eivät sisälly hintaan, mutta voit ostaa ne lisämaksusta. Ajoaika bussilla Las Palmasin lähellä olevalta Gran Canarian lentokentältä Puerto Ricon hotelleihin kestää noin 1-2,5 h (n. 50 km) sen mukaan kuinka paljon on muuta liikennettä ja kuinka monta hotellipysähdystä on matkan varrella. Lentokenttäbussin tarkka ajoreitti määräytyy paikallisten olosuhteiden mukaan ja reitti päätetään paikan päällä. Lisätiedot saat saavuttuasi perille. Lue lisää kuljetuksista kohteessa.

Jos olet varannut reittilennoilla toteutettavan matkapaketin, suosittelemme, että varaat yksityisen kuljetuksen etukäteen. Kuljetus varataan joko matkavarauksen yhteydessä tai soittamalla Asiakaspalveluumme. Matka-asiakirjassasi on tarkemmat tiedot siitä, missä kuljettaja odottaa sinua. Lue lisää kuljetuksista kohteessa, kun lennät reittilennoilla.

Hinnat ja varaaminen

Valitse huone

Näytettävät hinnat koskevat koko varausta.