Hotelli
Balcón del Mar on viihtyisä huoneistohotelli korkealla Playa de Amadoresissa. Ylhäältä hotellialueelta avautuvat kauniit näkymät laaksoon ja merelle. Europa-ostoskeskukseen, jossa on ravintoloita ja kauppoja, on lyhyt kävelymatka. Jos kaipaat laajempaa valikoimaa, paremmat ostosmadollisuudet ovat Puerto Ricon ostoskeskuksessa, jossa on sekä paikallisia että kansainvälisiä kauppoja.
Hotellissa on kaksi viihtyisää allasaluetta, joilla on mukava rentoutua aurinkotuolissa ja välillä virkistäytyä altaassa. Lapsille on kaksi omaa lastenallasta. Allasbaarista voit tilata virkistäviä juomia ja yksinkertaisia ruokia koko päivän ajan. Jos mieluummin pulahdat meriveteen, alas Playa de Amadoresin rannalle on kävellen matkaa noin kolme kilometriä.
Balcón del Marissa asut tilavassa huoneistossa, jossa on suuri parveke ja tilaa jopa viidelle hengelle. Jos haluat lomasi aikana kokkailla itse yksinkertaisia ruokia, huoneistoissa on keittonurkkaus. Lähin ruokakauppa sijaitsee hotellin yhteydessä sekä Europa-ostoskeskuksesta.
Jos haluat tutustua myös Gran Canarian muihin osiin, suosittelemme vuokraamaan auton tai osallistumaan jollekin Tjäreborgin järjestämälle retkelle.
Muut tiedot
- Rakennettu: 2007
- Kunnostettu: 2023 (allasbaari, aurinkopanelit, ilmastointi sekä uudet vaatekaapit sekä tv huoneistoissa)
- Rakennuksia: 2
- Kerroksia: 5
- Huoneita/huoneistoja: 69
- Hissi
- Vastaanotto klo 8.30-20.30
- Matkatavarasäilytys
- Minimarket
- Itsepalvelupesula lisämaksusta
- Pysäköinti hotellialueella on maksullinen vapaiden paikkojen puitteissa
Nettiyhteys
- WiFi koko hotellissa sisältyy hintaan
- WiFi huoneissa sisältyy hintaan
Palvelumme kohteessa
Tjäreborgin sovelluksesta löydät lisätietoa lomakohteestasi ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sekä ennen matkaa että matkan aikana. Saat meihin helposti yhteyttä, kun haluat matkasi aikana esimerkiksi varata retkiä, vuokrata auton tai saada hyviä vinkkejä ja neuvoja. Tavoitat meidät ympäri vuorokauden soittamalla palvelupuhelimeemme sekä lähettämällä tekstiviestin tai sähköpostia klo 8–20.
Hyvä tietää
Jotta lomasi onnistuu mahdollisimman hyvin, on tärkeää, että tutustut Hyvä tietää -osion tietoihin. Tälle sivulle olemme koonneet matkaa koskevia yleisiä tietoja, joihin on hyvä tutustua ennen matkalle lähtöä.
Verot & maksut
Moganin kunta veloittaa hotelliyöpymisistä turistiveron, jonka suuruus on 0,15 euroa per henkilö per yö. Vero maksetaan paikan päällä suoraan hotellille.
Hotellin virallinen luokitus on 2.





