SENTIDO Zeynep Resort, Belek

Hotellin arvosana: 4

Hieno ja rentotunnelmainen All Inclusive -hotelli sijaitsee rannalla, Belekin ja Kadriyen välillä ja molempiin on matkaa n. 5 kilometriä. Suurella ja viihtyisällä allasalueella on kaksi allasta (1250 ja 666 m2), joista suurempi on nk. olympia-allas. Aurinkotuolit ja allasbaari. Useita ravintoloita ja baareja (ravintoloihin siisti pukeutuminen). Huonepalvelu klo 00.00-07.00. Hotellin omat ohjaajat järjestävät aktiviteetteja ja viihdeohjelmaa. Spa, hamam ja sisäuima-allas (89 m2). Kuntosali (ikäraja 16 vuotta). Tennis ja pöytätennis. Pesulapalvelut.

Lue lisää hotellista SENTIDO Zeynep Resort Piilota teksti Huonetyypit

Kahden hengen huone 2-3 hengelle
Kahden hengen bungalowhuone 2-3 hengelle
Duplettihuone/perhehuone 2-4 hengelle, joista 1 lapsi

Huoneet

Modernit ja kauniisti sisustetut kahden hengen ilmastoidut huoneet (23 m2), joissa on kokolattiamatto. Osassa queen size -parivuode. Tv. Minibaari. Suihku ja wc.

Vaihtoehdot:
- Parveke ja merinäköala
- Parveke ympäristön suuntaan
- Ympäristön suuntaan, ei parveketta

Duplettihuone päärakennuksessa tai kolmikerroksisissa rakennuksissa

Modernit, ilmastoidut ja kauniisti sisustetut duplettihuoneet (n. 46-52 m2), joissa kokolattiamatt. Duplettihuoneet koostuvat kahdesta makuuhuoneesta, joissa toisessa on grand lit -vuode. Lisävuoteena aukilevitettävä sänky. Tv. Minibaari. Hiustenkuivaaja. Suihku ja wc.

Kolmikerroksisissa rakennuksissa sijaitsevissa duplettihuoneissa on parveke maan tasalla ja duplettihuoneissa, jotka sijaitsevat päärakennuksessa, ei ole parveketta tai terassia. Tiettyä huonetta ei voida vahvistaa etukäteen.

Bungalow-huoneet kolmikerroksisissa rakennuksissa

Ilmastoidut, kauniisti sisustetut kahden hengen huoneet (26 m2) kolmikerroksissa rakennuksissa, "Zeynep Resort Bungalow". Osassa queen size -parivuode. Ei erillisiä lisävuoteita. Tv. Minibaari. Suihku ja wc.

Vaihtoehdot:
- Parveke ja merinäköala
- Parveke ympäristöön päin, osa maan tasolla

Ateriat

All Inclusive

All Inclusiveen sisältyy ateriat & juomat sekä tietyt hotellissa järjestettävät aktiviteetit. Lähtöpäivänä All Inclusive on voimassa hotellista poislähtöön asti.

Tässä hotellissa All Inclusiveen sisältyy:
* Aamiais-, lounas- ja illallisbuffet ruokajuomineen (paikallinen viini, olut, virvoitusjuoma tai mineraalivesi).
Aamiainen klo 07.00-10.00, lounas klo 12.30-14.00 ja illallinen klo 19.00-21.30
* À la carte -ruokailu kerran lomasi aikana jossakin näistä kolmesta ravintolasta (kiinalainen, italialainen ja meksikolainen). Pöytävaraus vaaditaan!
* Ilmaiset juomat (mineraalivesi ja virvoitusjuomat) ja paikalliset alkoholijuomat baareissa.
Aulabaari klo 09.00-24.00.
Allasbaarista virvoitusjuomia, vettä ja paikallisia alkoholijuomia ympäri vuorokauden.
Rantabaari klo 10.00-18.00
Discobaari klo 23.00-02.00 (vain vettä ja olutta)
* Kahvi/tee ja pikkuleipiä iltapäivällä
* Snacksejä allasbaarista klo 12.00-16.30
* Rantabaarista hampurilaisia ja salaatteja klo 12.00-17.00
* Minibaariin täytetään vettä, mehua ja virvoitusjuomaa
* Miniclub 4-12-vuotiaille.
* Teiniklubi 13-15-vuotiaille (15/6-15/9)

Hotelli saattaa toisinaan ilman ennakkoilmoitusta muuttaa All Inclusiven sisältöä. Ravintoloiden ja baarien aukioloajat ilmoitetaan saapuessasi perille hotelliin.

Internet

- WiFi aulassa.

Lisätiedot

Rakennettu 1993. Kunnostettu 2010/2011. 5/3 kerrosta. 371 huonetta. Vastaanotto. Allas- ja rantapyyhkeitä lainattavissa. Ranta-aluetta, kaupunkialueen ulkopuolella. Vähäistä liikennettä. 40 km Antalyaan.

Osoite

Tasliburun Mevkii, 07506 Belek/Antalya
P. +90 242 725 41 80
info@zeynepgolfresort.com

Asiakkaiden arvosanat 4,3

Asiakkaiden arvosanat 4,3

[ratingTypeHeader] [ratingValueHeader]
Ilmapiiri
4,3
Siivous
4,3
Ennakko-odotukset
4,4
Huone
4,3
Henkilökunta
4,2
Arvosana perustuu 288 vastaukseen

Lähdöt ja hinnat

Määrittele matkasi
Valitsemalla lähtöpaikkakunnan ja matkan keston, näet kalenterista saatavilla olevat lähdöt.
Määrittele matkasi
Määrittele matkasi